Twitter’da İzlenen Videolar Görünür mü?

Twitter, kullanıcıların tweet adını verdiği paylaşımların bulunduğu bir platformdur. Bu platformda sadece yazılı paylaşımlar değil video, fotoğraf paylaşımı da yapılmaktadır. Twitter’da daha öncesinde paylaşılan videoların altında izlenen sayısı da görünmüyordu. Fakat artık son güncellemelerden sonra Twitter’da paylaşılan videonun altında o videoyu kaç kişinin izlediği belirli oluyor.

Videonun kaç görüntülenme aldığı belli olsa da hala videoyu yükleyen kullanıcı bu videoyu kimlerin izlediğini göremiyor.

Sadece diğer kullanıcılar gibi kaç görüntülenme olduğunu görebiliyor. Aslında bu özellik zaten Twitter’da bulunan bir özellikti. Tweet istatistiğine tıklayarak medya görüntülenmeleri sekmesinden videonun kaç görüntülenme aldığı görülebiliyordu. Getirilen güncelleme bu özelliği videolu tweetin alt kısmına taşıdı ve orada izlenme sayısını herkese açık bir şekle getirdi.  

Yüklenen videoları kimlerin izlediğini gösteren özelliğin de ilerleyen tarihlerde ekleneceği düşünülüyor. Bu özellik getirilse bile kişiselliği koruma bakımından videoların kimler tarafından izlendiği sadece video sahibi tarafından görüntülenebilecektir.

Twitter’da Videoları İzleyenleri Gösteren Programlar Var Mı?

Videoların kimler tarafından izlendiğini gösterdiğini iddia eden birçok site ve program bulunmaktadır. Twitter’da paylaşılan videoların izlenme sayısı belirli olsa da kimlerin izlediği belli olmamaktadır. Bu medyaların kimler tarafından görüntülendiği bilgisi görünmediği için, kullanıcılar paylaştıkları videoların kimler tarafından izlendiğini merak edip farklı programlarla, sitelerle bunu öğrenmeye çalışıyor.

İlginizi Çekebilir: Twitter Yabancı Takipçi Satın Alınır Mı?

Twitter’daki Videoları İzleyenleri Gösteren Programlar Çalışıyor Mu?

Twitter, videoları izleyenleri gösterme özelliği olmadığı için bu tarz programlar da başarısız sayılıyor. Görüntüleyenleri gösterdiğini iddia eden bu sitelere kesinlikle inanılmaması gerekir. Genellikle bu özelliğe sahip olduklarını söyleyip hesap bilgilerinizi almaya çalışıyorlar. Bu nedenle videoları kimin izlediğini gösterdiğini iddia eden sitelere girip hesap bilgilerinizi paylaşmamanız gerekmektedir. Aksi takdirde hesabınıza erişiminizi kaybedebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir