Twitter’da Tag Nasıl Açılır?

Twitter sayesinde duygu ve düşüncelerinizi kısa sürede milyonlara ulaştırmak mümkündür. İyi hazırlanan içerik ve hashtag sayesinde binlerce etkileşim almak mümkün. Düşüncenizi ve isteğinizi belirtmek için tag açabilirsiniz. Tag açmak tweetin sonuna # ekleyerek bir etiket yapmak demektir. Örneğin, #covid şeklinde tag açarak bu konuda insanlarla etkileşimde bulunabilirsiniz. Tag sayesinde TT olabilir yani Dünya gündemi listesinin en başında yer alabilirsiniz. Gönderisine sizin gibi hashtag ekleyenler sayesinde kısa sürede binlerce kişiyle etkileşimde olabilirsiniz.

Twitter’da Tag Nasıl Açılır?

Twitter’da Tag Açmak Paralı Mı?

Tag hemen hemen her sosyal medyada kullanılan etiket anlamına gelir. Bu etiketler genelde tek kelimeden oluşan ve o konuda dikkat çekmek için kullanılan sembollerdir. Kullanılan anahtar kelimeyi tag ile yazmak tweetlerin kategorilerine ayrılmasını da sağlar.

Bir diğer kullanıcının gönderisinde bulunan etikete tıkladığınızda diğer kişilerin o tag ile yazdığı mesajlara ulaşmak mümkündür. Arama kısmından da istediğiniz konuyla alakalı etiket arayabilirsiniz. İsteğe bağlı olarak tweet başında, ortasında ya da sonunda etiket kullanılabilir. Peki, tag açmak paralı mıdır?

Tweet atmak ücretsiz olduğu gibi, tag açmak da ücretsizdir.

Twitter’da Hashtag Nedir ve Nasıl Yapılır?

Hemen hemen her sosyal medya platformunda hashtagler ile karşılaşmanız mümkün. Peki, nedir hashtagler? Hashtag yani etiket sayesinde gönderilerinize birkaç anahtar kelime eklemeniz mümkün. 

Vurgu yapmak istediğiniz bir konuyu etiketleme sayesinde diğer insanlara da kısa sürede ulaştırabilirsiniz. Yapılan etiketleme aratma kısmından aratılarak bulunabilir. Bu özellik tweetlerin kategorilere ayrılmasını da sağlar. Peki, hashtag nasıl yapılır?

Hashtag yapmak için bir konuyu, duygu ve düşüncenizi bir kelimede belirleyin. Bu kelimeyi # sembolü kullanarak gönderinizde paylaşın. Örneğin: #twittertakipçi gibi. İşte sosyal medyada ön plana çıkmak bu kadar kolay!

İlginizi Çekebilir: Twitter Profilime Bakanları Bulma

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir