Twitter'da Trend Topic Nasıl Olunur?
Twitter'da Trend Topic Nasıl Olunur?

Twitter’da Trend Topic Nasıl Olunur?

Twitter’da Trend Topic Nasıl Olunur? (TTT) Trend Topic olmak için ne yapılmalıdır ve Ülkelere göre Trend listelere girilmek için neler gereklidir sorularına cevap bulacağımız içeriğe hoş geldiniz.

Twitter’da gündeme girmek için bir konu dizini oluşturmalı ve o etiket başlığı altında insanları toplamalısınız. Günümüz Twitter Türkiye gündeminde aynı konuya atılan binlerce paylaşım sonucu kolaylıkla trend topic olunmakta. Bir konu dizinine ne kadar sık paylaşım yapılırsa Trend listelerde de o oranla artış yaşanmaktadır.

Etiketlere gönderilen paylaşımlar sayesinde trend listelerde sıralanan konu dizinleri, Ülkelere göre ayrılmış ve belirli bir hükumetin en çok paylaşım alan dizinleri ülke sıralaması olarak Gündemde sıralanmıştır.

Neredeyse her saat yenilenen Twitter Gündeminde paylaşımı en yüksek olan ve beğeni, yorum, paylaşım oranı en çok olan dizinler 1. sırada listelenmektedir.

Aynı trend listesinde totalde 10 farklı konu dizini sıralanmaktadır.

Twitter’da Trend Listelere Girmek İçin Neler Gerekir?

Twitter Trend listeleri veya günümüz ismiyle gündem listelerine çıkmak için büyük bir emek harcamak gerekir. Popüler konular harici kendi oluşturduğunuz #konudizinleri ile Twitter gündemine girmek oldukça güçtür.

Minimum 1.000 adet benzersiz Twitter hesabınız olması gerekir ve aynı anda hepsinin belirlediğiniz #etiket üzerinde paylaşım yapması gerekir. Elbette hesapların benzersiz oluşu gibi konu etiketlerinde yayınlanan içerikler de kopya olmamalı ve her görüş özgün olmalıdır.

Twitter’da gündem olmak ve trend listelere çıkmak için en gerek etkenlerden birisi belirlenen #etikete bolca paylaşım atılmasıdır.

Neden Twitter’da Trend Topic Olunur?

Yeni oluşturulan bir marka, kurum, dükkan, iş yeri v.b. durumlar için insanların dikkatini ve ilgisini toplamak için Twitter Trend listeleri büyük rol oynar. Türkiye’den Twitter’ı kullanan milyonlarca üyeye paylaşımlarınız anbean gösterilir ve varsayımların aksine gerçek etkileşim kazanılmasını sağlar.

İnsanlar gündemi takip etmek için sıklıkla Popüler dizinleri ziyaret eder. Sıralamanın ilk 10’unda yer almanız, sizi ve tanıtmak istediğiniz markayı kolaylıkla insanlara ulaştırır.

Twitter’da gündem olmak veya bir diğer adıyla Twitter’da Trend Topic olmak için belirli bir kitleniz olması zorunludur. Ne kadar fazla paylaşım, o kadar yüksek sıralama demektir.

Aynı zamanda;

  • Etiketin aktif şekilde erişim alması gerekir.
  • Konu dizinlerine hazırlanıp, yayınlanmış paylaşımların beğeni ve paylaşım oranları trend listelere çıkmak için oldukça önemlidir.
  • Ne kadar çok paylaşım olursa olsun, diğer etiketlere nazaran beğeni ve yorum sayınız düşük kalırsa trend listelerde alt sıralarda kalabilirsiniz.
  • İnsanların dikkatini çekmek için ilk 10’da olmanız gerekir.
  • Konuya ait paylaşımlar oluştururken, gönderilerin beğeni orantısını da göz önünde bulundurmak, Twitter’da Trend Topic olmak için büyük önem taşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.