Youtube İle Para Kazanma
Youtube İle Para Kazanma

Youtube İle Para Kazanma

Youtube’un küresel gücü artmaya devam ederken, Youtube’un kâr yöntemleri özellikle gençler için giderek daha fazla merak uyandırıyor. Youtube İle para kazanma birçok kişi tarafından merak edilen konular arasında yer almakta. Milyonlarca kez video izlemekten kaynaklanan şaşırtıcı sayıda popüler Youtuber, Youtube’u yepyeni bir sektör ve kariyer yolu haline getiriyor. Video çekerek para kazanmak isteyenler için “youtube’da nasıl para kazanılır ve Youtube’da ne kadar ödeme yapılır” gibi sorular en çok çalışılan konulardır.

Youtube artık kanalı daha uzun içeriğe zorluyor. 10 dakikadan daha uzun içerikler Youtube’da daha belirgindir. Paylaştığınız videolara trend etiketler eklenmesi durumunda, youtube gelirleri de gözle görünür biçimde yükselişe geçer. Bu tür içerik ayrıca reklam için daha uygundur. Youtube’un para kazanma gereksinimlerini karşılamak için artık kısa videolar yerine daha uzun videolar çekmek gerekiyor. Ancak uzun videolar çekmek kesinlikle kolay değil. Video uzunluğu kadar özgünlüğü de para kazanmak için oldukça önemli. Kısacası hobiler açısından Youtube artık insanlar için ilgi çekiciliğinin yanı sıra gelir amaçlı da kullanılabilen bir platform haline geldi.

İlginizi Çekebilir: Başarılı YouTuber Olmanın 11 Püf Noktası

Youtube İle Para Kazanma

Youtube’dan para kazanmak için çok çalışmalı ve düzenli çalışmalısınız. Youtube kâr koşulları eskisi kadar kolay değil. Youtube, yeni gelir politikası ile videoların tekrar tekrar eklenmesini engellemeyi hedefliyor. Viral videoları yeniden ekleyerek para kazanmak isteyenleri durdurmak için tasarlanan kurallar, 1.000 aboneye takılıp kanala engel olmak için tasarlandı. YouTube’dan para kazanmak için mutlaka orijinal içerik üretmek gerekiyor. Tabii ki, çok sayıda videonun çekildiği böylesine rekabetin yüksek olduğu bir ortamda, hiç denenmemiş fikirleri bulmak kolay değil.

İlginizi Çekebilir: YouTuber Olmak İçin Gerekli Bilgisayar Programları

Üstelik popüler olup para kazanmaya başladığınızda, siparişin devam edeceği anlamına gelmez. Popüler Youtube kullanıcıları bile Youtube’un kârlılık koşullarını korumak için video çekmeye devam etmelidir. Ek olarak, oluşturulan içeriğin zamanında ve bir yıl sonra erişilebilir olması gerekir. Bu nedenle Youtube’da yeni içerik üretmek için bu işe yatırım yapmak ve tam zamanlı çalışmaya devam etmek gerekiyor. Yeni politika, Youtube’un karlılık koşullarını da çok zorlaştırıyor ki bu da doğru. Ancak rakamlar insanların düşündüğü kadar parlak değil.

Ayrıca 1.000 görüntüleme için oluşturulan robot ve takipçi mekanizması da Youtube’un reklam maliyetleri açısından daha temkinli olmasını sağladı. Youtube’dan para kazanmak için, bu tür mekanizmaları kullanmadan orijinal ve yüksek kaliteli içerik üretmek ve bu içeriği uygun şekilde satmak gereksinimi, topluluk için odak noktalarından birisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.