YouTube Telefon Numarası Doğrulama
YouTube Telefon Numarası Doğrulama

YouTube Telefon Numarası Doğrulama

Youtube kanalınızın güvenliğini artırmak için bir takım önlemler almalı ve hesabınızı tehlikeli unsurlardan korumak için güvenlik bilgileri eklemelisiniz. Youtube’u daha güvenli şekilde kullanmak için telefon numara doğrulaması yapabilir ve hesabınız çalındığı takdirde telefon güvenlik kontrolüyle geri kurtarabilirsiniz. Youtube telefon numarası doğrulama işlemini tamamladıktan sonra sadece çalınma durumunda değil, aynı zamanda hesabınız ile ilgili tüm her şeyi güvene almış olacaksınız.

İlginizi Çekebilir: YouTube Para Kazanma Özelliği Nasıl Açılır?

Youtube Telefon Numarası Nasıl Doğrulanır?

Youtube hesabınıza telefon numarası doğrulatmak için Google hesabına girebilir ve profilini güvene almak için telefon numarası ekleyebilirsiniz. Youtube kanalınıza telefon numaranızı doğrulamak için;

  • Telefon numaranızı youtube hesabınıza doğrulama işlemini başlatmak için Google Hesaplar sayfasını açın. Sağ üstte yer alan ‘Oturum Aç‘ bağlantısına giderek: Youtube kanalınızda kullandığınız mail adresi ile oturumunuzu açın.
  • Ardından sol alanda yer alan ‘Kişisel Bilgiler‘ kısmına erişin.
  • Açılan sayfada google hesabınızın kişisel bilgilerini göreceksiniz. İletişim Bilgileri çubuğuna erişin ve Telefon yazan kısma düzenlemek için tıklayın.
  1. Youtube telefon numarası ekleme adımlarına başladınız.
  2. Daha sonra hattınızın bulunduğu ülkeyi belirleyin ve telefon numaranızı tuşlayın.
  3. Son olarak Sesli Mesaj veya SMS ile doğrulama tercihi yaparak telefon numaranızı kolayca google hesabınıza eklemiş olun.

Youtube Telefon Numarası Doğrulama Kodu Gelmiyor Hatası

Youtube kanalınızın için Google hesaplar kısmından gönderilen doğrulama kodu bir türlü ulaşmıyorsa, operatör şebekenizi kontrol edin. Telefonunuzun çekip çekmediğini test ettikten sonra Sim kartın aktif olup olmadığını kontrol edin. Sms gelmiyor ise şebekeniz düşük olabilir, telefonunuzu daha iyi çeken bir yere götürerek youtube numara onaylatma işlemini tekrarlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: YouTube’a Başlamak İçin Gerekli Programlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir