YouTube Topluluk Konularını Keşfete Düşürme
YouTube Topluluk Konularını Keşfete Düşürme

YouTube Topluluk Konularını Keşfete Düşürme

Çoğumuz YouTube’da gezerken abone olmadığımız kanalların topluluk paylaşımlarına rastlarız. İlgimiz olmayan kanallar bile YouTube’u en etkili şekilde kullandıklarından ötürü, ana sayfa kuşağımızda belirirler ve paylaşım yaptıkları YouTube Topluluk alanındaki gönderilerini yüzlerce insana ulaştırabilirler. Yeni videolarını toplulukta paylaşan YouTuber’lar, güncel görüntülenme kazanmak ve izleyici sayısını arttırmak için topluluk kısmında, gönderi yayımı yaparak yeni insanları hedeflemeye çalışırlar.

Bu konuda organik kitle kazanmak için YouTube’un sunduğu nimetler sayısızdır. Kanalınızı iyileştirecek topluluk paylaşımları, abone olmadığınız kullanıcılara bile gözükebilir. Bu durum sizin youtuber kariyerinizin gelişmesi için büyük odak noktasıdır, çünkü topluluk gönderilerini keşfete düşürebilen içerik üreticileri, güncel şekilde abone arttırma trafikleri de çekebilir.

YouTube Öne Çıkarılan Kanallarda Yer Almaktan daha fazlasıdır topluluk paylaşımlarını insanlara duyurabilmek. Kanalınıza daha önce ziyarette bulunmamış youtube izleyicileri bile paylaşımlarınızı görünce size ilgi duyabilir ve videolarınızı izlerler. Gönderileri keşfete düşürmek tamamıyla mecaz anlamdadır, asıl amacımız abone olmayan ve bizi tanımayan insanların ana sayfasına düşebilmek.

YouTube Topluluk Konularını Keşfete Düşürme
YouTube Topluluk Konularını Keşfete Düşürme

YouTube Keşfete Düşme

YouTube En Trend Etiketler konu için size ilk önerilerimizden biridir. Videolarınıza ekleyeceğiniz keşfet etiketleri, güncel konu dizinlerini barındırır ve video türünüze göre ekleyeceğiniz etiket dizinleri, güncel görüntülenme kazanmanız için büyük bir kestirme yolu tanır. Topluluk paylaşımlarını da keşfete düşürmek için ilk odaklanmanız gereken nokta sıradan videolarınızı ve kesitlerinizi öne çıkarmaktır.

Otoriter bir kanala sahip olmak için;

  1. YouTube etiketlerini kullanın.
  2. Videolarınızın öne çıkarılan görsellerine özen gösterin.
  3. Eski videolarınızın ön gösterim sahnelerini değiştirin.
  4. Güncel kanallar youtube’un ön planına taşınır.
  5. Her türde yenilik getirmekten kaçınmayın.

Videolarınız öne çıktıkça topluluk paylaşımlarınız da değerlenir ve bahsi geçen #hashtag’leri ziyaret eden kullanıcıların ana sayfasına düşersiniz. Topluluk gönderilerinize rastlayan insanlar tarafından abone kazanma oranınız oldukça yüksektir. YouTube’un en iyileri sıralaması listesinde yer almanız ve günü birlik binlerce insan tarafından izlenim sağlamanız için ürettiğiniz içerikleri özgün tutmakta fayda var.

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.