Youtube Türkiyenin En Faydalı 14 Youtube Kanalı

En Faydalı 14 Türk Youtube Kanalı

Youtube artık hayatımızın bir parçası haline geldi. Buna teknolojinin sebep olduğu apaçık ortadadır. Youtube içerisinde birçok kanalı ve içeriği bulmak mümkün. Hal böyle olunca işe yaramaz birçok kanal da mevcuttur. Bu kanallar içerikleri itibarıyla insana hiçbir şey katmayan, sadece zaman kaybı olarak nitelendirebileceğimiz içeriklerden ibaret. “Kuzenime şaka yaptım çok riskli oldu”,“babama şaka yaptım şöyle yaptı” gibi içeriklerin bulunması kimseyi şaşırtmıyor.

Aksine, izleyiciler genellikle bu tür içerikleri izliyor. Ancak bunlar tamamen zaman kaybı ve öğretici hiçbir öğeyi içermiyorlar. Elbette çok izlenen ve kaliteli işler yapan Youtube kanalları da mevcut. İşte bu kanalların Youtube içerisinde kaybolması da biraz üzücü. Sadede gelecek olursak; şimdi en kaliteli içerikleri oluşturan ve öğretmeye dayalı birkaç kanal tavsiyesi sunacağız.

İlginizi Çekebilir Youtube Abone Satın Al

En Faydalı Youtube Kanalları

Ruhi Çenet Medya

Ruhi Çenet Youtube mecrasına çok eski zamanlarda dâhil olmuş bir isim. Ayrıca kendine has stili ile izleyenlere birçok farklı içerik sunmaktadır. Bilim, teknoloji, insan hayatı gibi konularda sürekli içerikler sunan bu kanal gerçekten takip edilmeye değer.

Haluk Tatar

Gündem, kitap önerileri, teknoloji ve hatta hemen hemen her konuda içerik barındıran bir kanaldır. Oldukça faydalı ve bilgiye dayalı birçok konuda videolar ve eğitim setleri mevcuttur.,

Barış Özcan

Teknolojiye, bilime ve biraz da uzaya merak duyuyorsanız işte bu kanal tam size göre. Teknoloji ve uzay ile ilgili bütün gerçekleri, gündem içerisinde oluşan olayları kendi diliyle anlatan bir Youtube kanalıdır. Youtube kullanıp da Barış Özcan’ın videolarıyla karşılaşmayan hemen hemen hiç kimse yoktur.

Coşkun Aral Anlatıyor

Savaş fotoğrafçısı, gezgin, macera insanı ve belgesel yapımcısıdır. Kendine has bir stili ve anlatımı bulunan Coşkun Aral, kesinlikle takip edilesi bir kanaldır. Geçmişte yaşanan garip olaylar incelemiş, kabilelerin yaşamını konu alan birçok içerik ortaya çıkarmıştır. Şimdilerde ülkemizi gezmekte ve birçok değerli bilgiyi izleyenlerine sunmaktadır.

Doğan Kabak

Arabalara biraz da olsa merak duyuyorsanız Doğan Kabak’ın kanalı tam da size göre. Yeni çıkan modellerden tutun, eski ve klasik model arabaların incelemelerini bu kanalda bulabilirsiniz.

Efe Aydal

Türkiye her ne kadar Müslüman bir toplum olarak bilinse de azımsanmayacak kadar farklı dini inançlara sahip insanlar da bulunmaktadır. Bu inanç sistemlerinden biri de ateizm inancıdır. Ateizm inancının ne olduğunu kavramak isterseniz Efe Aydal kanalı bunun için biçilmiş kaftan. Ayrıca; birçok konuk ile dini ve siyasi birçok konuda konuşan Efe Aydal kesinlikle takip edilesi bir kanaldır. Gündemi değerlendirdiği podcastlerle farklı bakış açıları sunan Efe Aydal, şimdilerde bir film çekmekte ve kendi filmini izleyenlerinin destekleri ile oluşturmaktadır.

Mendebur Lemur

Yeni çıkan telefonların, cihazların incelemesinin yapıldığı bu teknoloji kanalı da Youtube Türkiye’de oldukça popülerdir.

Webtekno

Gündemin içinden teknolojik haberlerin yer aldığı ve telefonların adeta kapıştırıldığı bu kanal da içerik bakımından oldukça popülerdir. Hangi telefonu almalıyım? Hangi telefon daha iyidir? Gibi sorulara yanıt bulabileceğiniz bir Youtube kanalıdır.

Özgür Demirtaş

Ekonomi ve finans odaklı ilerleyen bu kanalda yatırımlarınızı şekillendirebileceğiniz birçok içerik bulunmaktadır.

Mesut Çevik

Yine teknoloji ve gündem konularına değinen bir kanal olarak karşımıza çıkmaktadır. Mesut Çevik kanalında teknolojinin ve şirketlerin birçok hamlesini gözlemleyebilirsiniz. AMD, İntel gibi şirketlerin nasıl hayatımıza girdiği ve nasıl bir rekabet içinde oldukları da değinilen konulardandır.

Enis Kirazoğlu

Oyunlara meraklı, oyun incelemelerinden keyif alan birinin bu kanalı bilmemesi neredeyse imkânsızdır. Yeni çıkan oyunların ve geçmişte hayatımızda iz bırakmış oyunların hikâyeleri ve oynanış videoları bu kanalda sürekli olarak işlenmektedir.

Beyhan Budak

Psikoloji hayatımızın bir parçası haline gelmiştir. Hal böyle olunca psikolojiden anlayan ve insanı yönlendiren birini dinlemek keyif vericidir. Beyhan Budak sayesinde depresyondan, hayatın kötü sonuçlarından ve etkilerinden kurtulmak oldukça kolaydır. Psikoloji ve bu alanda yapılan bilimsel çalışmaların yer aldığı bu kanal size yaşam enerjinizi geri kazandıracaktır.

BaBaLa Tv

Oğuzhan Uğur ve ekibinin ortak bir paydada buluştuğu bir kanaldır. Pinç, mevzular gibi ülke çapında ses getiren başarılara imza atılmıştır. Özellikle Mevzular programında, Ortadoğu ve Türkiye’nin içinde bulunduğu durumlara değinilmiştir. Ayrıca; birçok ülke sorununa değinilen “Yansıma” adında bir program da kanalda yer almaktadır.

Murat Soner

Dizi ve filmlerin bu kadar izlenmesi elbette normaldir. Peki ya 3 saatlik dizi olur mu? Tıpkı bu yaptığımız eleştiri gibi filmlere ve dizilere dair birçok eleştirinin yer aldığı bu kanal da, Youtube Türkiye’de en faydalı kanalları arasında yer almıştır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir