YouTube Ücretli Abonelik Nedir
YouTube Ücretli Abonelik Nedir

Youtube’da Mesaj Atmak Mümkün Mü?

Youtube eski zamanlarında kullanıcılar arası mesajlaşmaya önem veriyor ve tüm Youtuber’ların özel mesaj kutuları dahilinde sohbet etmesine izin veriliyordu. Lakin bu durum yorumların azalmasına neden olunca mesajlaşma özelliğini apar topar kaldırıverdi. Youtube mesajlaşma bu sayede tarihe anı olarak kaldı.

Youtube'da Mesaj Atmak Mümkün Mü?
Youtube’da Mesaj Atmak Mümkün Mü?

Başlarda bir çok yayıncı buna karşı çıktı, ama sonradan Google’ın yaptığı açıklamayla mesaj atma özelliğinin durdurulması herkes tarafından onaylanmak zorunda oldu. Yapılan açıklamada “İki yıl önce videoları YouTube üzerinden iletiler aracılığı ile direkt olarak paylaşmanıza olanak sağlayan bir özellik sunmuştuk. O günden beri yorumlar, mesajlar ve YouTube Hikayeler hakkındaki konuşmalara odaklandık. İnsanların değerlendirmelerini daha önemli kılıp, mesajlaşma özelliğini devredışı bıraktık.” dendi.

İlginizi Çekebilir: Ücretsiz YouTube Premium Kupon Kodları

YouTube Mesajlaşma Özelliği Ne Zaman Kaldırıldı?

Youtube mesaj atma özelliği  18 Eylül 2019 tarihinde resmi olarak tüm Youtube web sitelerinden kaldırıldı. O zamanlar mesajlaşma kalktığı için yorumlara olan değer bir anda artıverdi. İnsanlar sevdiği Youtuber’lara mesaj atamadığından, bolca yorum yaparak görüşlerini paylaştılar.

Günümüzde halen Youtube üzerinde mesajlaşma kullanılmamakta. Sebebi ise yorumları ön plana çıkarmak, peki gelecekte bizi neler bekliyor? Umarız yakında Youtube mesajlaşma (Messenger Youtube) tarzında bir altyapı çıkarda hepimiz Youtube’da mesajlaşma özelliğine yeniden sahip oluruz.

Belki başka bir makalede yine buluşuruz! Şimdilik önereceğim bloglar;

  1. YouTube Videoları Mini Oynatıcıda Nasıl Görüntülenir?
  2. YouTube Ücretli Abonelik Nedir?
  3. YouTube Keşfete Düşürün Trend Etiketler
  4. YouTube’un En İyileri Sıralaması
  5. Youtube İle Para Kazanma
  6. YouTube’un En İyi 5 Nasıl Yapılır Kanalı
  7. YouTube Topluluk Konularını Keşfete Düşürme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.