YouTube'un En İyileri Sıralaması

YouTube’un En İyileri Sıralaması

YouTube’un 24 saat arayla yenilenen ve hite göre sıralamada üst yerlere koyduğu videolar topluluğuna Trendler adı verilir. Her ülkenin kendi alan adı olduğu gibi youtube platformunda da kendine has parçalar o ülkenin trendlerinde sergilenir. Türkiye’de ki bir çok video içerik üreticisi YouTuber’lar farklı ülkelerde de trende girebilmektedir.

Bu durum yabancı starların, YouTube Türkiye en iyiler köşesinde yer almasıyla eş değerdedir. Algoritması tamamıyla görüntülenme ve beğeniye dayalı olan YouTube, haftanın veya günün en çok izlenen videolarını trend listelerde olabildiğince üst sıralara taşır. Bu insanların en çok beğendiği ve seyrettiği klipler manasına gelir.

Beğenisi düşük bile olsa youtube trendlerinin asıl amacı izlenmeye dayalı yaklaşımdır. Görüntülenmesi yüksek olan her video trend sıralamalarında daha yükseği hak eder. Her ne kadar beğeniye önem verilse de en iyiler sıralamasında yer almanın en önemli kısmı görüntülenme sayısıyla ölçülmektedir. Bu sıralamaya göre trendlerde çıkabilir ve trend videoların yarışına tanıklık edebilirsiniz.

YouTube Trendleri

  • Müzik
  • Oyun
  • Film
  • Haberler
  • Spor
  • Canlı
  • VR Video

Her video dalına göre uyumlandırılmış liste kategorileri vardır. İçerik konusuna göre bir çok youtuber’ın en iyiler listesinde yer alması mümkündür. Görüntülenme sayısının yüksek olması kadar, en iyiler sıralamasında olabilmek için izlenme ve oturum süresi de yüksek olmalıdır. Sıralamanın tamamıyla izleyici gözüyle listelendiği, görüntülenme ve içerik popülerliğine göre değişiklik gösterebilmektedir.

Bir çok youtuber trendlerde sıralamasını yükseltmek için youtube izlenme satın alır ve youtube abone satın al paketleriyle videolarına eş zamanlı aktiflik getirirler. İsmini ilk defa gördüğünüz birinin youtube trendlerinde bir gecede ilk 10 sıralamaya girmesinin en büyük sırrı ücretli şekilde etkileşim almaktır. İnsanlar popüler olabilmek için büyük yatırımlar yapar, bu kimi zaman saatlerini bir projeye vermek, kimi zamansa tüm paranı youtube beğeni satın alarak harcamak gibidir.

Herkes kendi belirlediği yöntemlerle trend listelerine ayak uydurur, fakat politikaya en uygun olanı: Güncel şekilde özgün içerikler üretip, abonelerine daima yenilikçi davranmaktır. Gerek katıl butonu, gerekse youtube reklamları ile zaten bir gelir inşası kuracak ve ortalama düzey bir kanalla bile aylık binlerce lira kazanabileceksiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir