Instagram Öne Çıkan Hikâyelerin Kapak Fotoğrafı Değiştirmek Mümkün Mü?

Instagram güncellemeleriyle hikâye bölümünde birçok özellik geliştirmiştir. Bu geliştirilen özellikleri kullanarak hikâyelerinizi oluşturabilirsiniz. Ancak oluşturulan hikâyeler 24 saat boyunca Instagram kullanıcıları tarafından görüntülenebilir. Bununla birlikte Instagram kullanıcıları kaybolmasını istemedikleri hikâyelerini profillerinde öne çıkan hikâye bölümüne sabitleyebilme imkânına sahiptirler. Instagram profiline sabitlenen hikâyeler, 24 saat geçtikten sonra kaybolsa bile profile girildiği zaman görüntülenebilir. Peki, Instagram öne çıkan hikâyelerin kapak fotoğrafını değiştirmek mümkün mü? Öncelikle öne çıkan hikâyelerin kapak fotoğrafları, ilk seçilen fotoğraf olarak otomatik bir şekilde ayarlanır. Daha sonra hikâyelerin her birini ayrı ayrı isimlendirilebilir ve kapak fotoğraflarını değiştirmeniz ise mümkün olur. Öne çıkan hikâyelerinize kapak fotoğrafı ayarlarken, galerinizden seçtiğiniz bir fotoğrafı da ayarlayabilme olanağına sahip olursunuz.

Instagram Öne Çıkan Hikâye Kapak Fotoğrafı Nasıl Değiştirilir?

Instagram profilinizde öne çıkardığınız hikâyelerinizin kapak fotoğraflarını ayrı ayrı değiştirmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

  • İlk olarak Instagram profil sayfanıza giriş yapmalısınız.
  • Ardından sağ üst köşede bulunan üç nokta ikonuna basarak, öne çıkan hikayeler alanına girmeli ve ardından “+” işaretine basmalısınız.
  • Bu kısımdan öne çıkarmak istediğiniz hikâyelerinizi seçebilirsiniz.
  • Ardından hikâyelerinizi belirledikten sonra ileri tuşuna basarak, hem hikâyelerinizin ismini hem de kapak fotoğraflarını değiştirebilirsiniz.
  • Kapağı düzenle seçeneğinden ister hikâyelerinizden bir kapak oluşturabilir isterseniz de galerinizden seçebilirsiniz. Son olarak bitti diyerek işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Instagram Öne Çıkan Hikâye Kapak Fotoğrafı Nasıl Güncellenir?

Instagram profilinizde öne çıkardığınız hikâyelerin kapak fotoğraflarını nasıl güncelleyebileceğinizi sizlere açıklıyoruz.

  • Öne çıkarmış olduğunuz hikâyenize tıklayarak, sağ altta bulunan daha fazla seçeneğine tıklamalısınız.
  • Ardından öne çıkarmayı düzenle seçeneğine tıklamalısınız. Bu kısımdan öne çıkan hikâyenin kapak fotoğrafını güncelleyebilmeniz mümkün olur.
  • Kapağı düzenle seçeneğine basarak, istediğiniz fotoğrafı seçebilir ve boyutuna uygun olacak şekilde kırpabilirsiniz. Ardından bitir diyerek hikâyenizin kapak fotoğrafını güncelleyebilirsiniz.
İnstagram Takipçi

Instagram hesabın için gereken takipçi ve beğeni ihtiyacını şifresiz araçlarımızla gider!

Twitter Takipçi

Twitter hesabın için gereken takipçi ve beğeni ihtiyacını şifresiz araçlarımızla gider!

Tiktok Takipçi

Tiktok hesabın için gereken takipçi ve beğeni ihtiyacını şifresiz araçlarımızla gider!

Sipariş Takip