Instagram Bot Takipçi Yapınca Hesap Kapatılır Mı?

Bugüne kadar Instagram’da bot takipçilerin ve bot beğeni yapan hesapların kapatıldığı bilinmektedir. Ancak bu bot hesaplardan faydalanan Instagram profillerine herhangi bir ceza verilmiyordu. Bu durum ise bot kullanımını fazlasıyla arttırmaya başlamıştı ve Instagram profilleri bu hesaplara daha fazla talep göstermeye devam ediyordu.

Instagram bu duruma artık sessiz kalmayarak kullanıcılarını uyardı. Yaptığı en son güncelleme ile kullanıcılara bildirim gönderdi ve böyle hizmetlerin kullanılmaması gerektiğini bot takipçi hizmeti kullanan hesaplara bildirdi.

Ayrıca bu bildirimde ilgili hesapların şifrelerini de değiştirmelerini istedi. Bu tarz hizmetlerin kullanılması konusunda ciddi bir tavır ortaya koyan Instagram, bu hizmetlerin kullanılmaya devam edilmesi durumunda daha ciddi sonuçların olacağını da belirtti. Bu bilgiler doğrultusunda, bot takipçi yapınca hesabınızın kapanabileceği sonucu ortaya çıkmaktadır. Böylece bot takipçiler hesabınızın kapatılması gibi ciddi zararlar verebilirler.

Instagram Bot Takipçi Yapınca Hesap Kapatılır Mı?

Instagram Bot Takipçi Zararları Nelerdir?

Önceleri zararsız gibi gözüken bot takipçilerin, Instagram hesaplarına ciddi zararları olabilmektedir. Instagram bot takipçi zararları aşağıdaki gibidir.

  • Instagram hesabınızda bot takipçi kullanımı, diğer kullanıcılar tarafından fark edilmenize neden oluyor. Birden yükselen takipçi sayınız, takipçilerinizin gözünden kaçmayacaktır.
  • Bot takipçilerle etkileşim sağlayamazsınız. Sadece sayı olarak varlık gösterirler.
  • Bot takipçilerle Instagram uygulamasında hedeflediğiniz para kazanma olanağına sahip olamazsınız. Çünkü reklam veren firmalar, etkileşimlerinizi dikkate alacaktır.
  • Bot takipçileri hesabınıza eklemek kolaydır ancak hesabınızdan temizlemesi oldukça zor olmaktadır. Bunun için tek tek uğraşmanız gerekmektedir.

İlginizi çekebilecek başlıklar;

Instagram Bot Takipçi Temizleme

Bot takipçileri temizlemek için birkaç yol bulunmaktadır. Eğer Instagram hesabınıza takipçi sayılarınız az ise, tek tek silerek temizleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca bot takipçilerinizi temizlemek için toplu takipçi silmeye yarayan programlar kullanabilirsiniz. Tüm bu yolları deneyerek Instagram hesabınızdaki bot takipçilerden kurtulabilmeniz mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir