Fake Hesap Nasıl Olmalı?
Fake Hesap Nasıl Olmalı?

Instagram Dm Kapatma Koşulları

Instagram dm bölümünü, kullanıcılar çok fazla kullanmaktadır. Çoğu Instagram kullanıcısı tarafından dm bölümü çok sevilse bile bazı durumlarda istenmeyen kişilerden mesaj alabilme durumları oluşmaktadır. Böyle bir durumdan rahatsız olup, kişisel dm kutunuzu kapatmak isteyebilirsiniz. Dm kutusunu kapatmak için iki yol bulunur.

Öncelikle istemediğiniz bir kullanıcının dm kutusuna mesaj atmasını istemiyorsanız, engelleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede o kullanıcı için dm kutusu kapatılmış olur. Engelleme işlemini, ilgili kullanıcının profiline girerek gerçekleştirebilirsiniz. Tek bir kullanıcının dm kutunuza mesaj atmamasını isterseniz eğer, dm kutusunu tamamen kapatmak mantıklı bir hareket olmayacağı için engelleme işlemi yapmak en doğrusu olacaktır. Eğer bütün kullanıcılara dm kutunuzu kapatmak istiyorsanız, birkaç adımı gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

  • Instagram hesabınızı açarak, profil kısmınıza gelip ayarlar demelisiniz.
  • Ardından bildirimler seçeneğine tıklamanız gerekmektedir.
  • Karşınıza çıkan ekranda direct mesaj bölümünü göreceksiniz.
  • Bu kısımdan direct mesajlarınızı kapatma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
Instagram Dm Kapatma Koşulları

Instagram Dm Bakma İşlemi Nedir?

Instagram uygulamasında, diğer kullanıcılar tarafından gönderilen mesajlar dm kutusundan kaydedilmektedir. Peki, Instagram uygulamasında gelen mesajlarınıza bakmak istiyorsanız, bunu nasıl yapabilirsiniz?

Öncelikle uygulamaya girdiğinizde sağ üst köşede direct mesajların bulunduğu simgeye tıklamanız gerekmektedir. Ardından karşınıza çıkan ekranda dm kutusundaki gelen mesajlarınızı alt alta sıralanmış bir şekilde görürsünüz. Size mesaj atmış olan kullanıcıların attığı mesajlarda kullanıcı adı, profil görüntüsü görünmektedir. Ayrıca mesajların ön izlemesini görebilmeniz de mümkündür. Direct bölümünde herhangi bir mesajın üstüne tıkladığınızda, dm bakma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

İlginizi çekebilecek başlıklar;

Instagram dm kutusundan mesajlarınızı silmek istiyorsanız, silmek istediğiniz mesajın üstüne basılı tutarak sil demelisiniz. Bu sayede dm kutusundaki mesajınızı silebilirsiniz. Ayrıca herhangi bir mesaj kutusunun içinde sadece gönderdiğiniz bir mesajı silmek istiyorsanız, ilgili mesajın üstüne basılı tutarak gönderimi iptal et demelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.