Instagram Profiline WhatsApp Sohbet Linki Ekleme
Instagram Profiline WhatsApp Sohbet Linki Ekleme

Instagram Profiline WhatsApp Sohbet Linki Ekleme

Instagram, platforma üye olan kullanıcıların ücretsiz fotoğraf ve video paylaşmasını sağlayan uygulamadır. WhatsApp, akıllı telefonlar için geliştirilmiş platformlar arası sesli, görüntülü ve yazılı mesajlaşma uygulamasıdır. Instagram profiline WhatsApp sohbet linki ekleme adımlarını uygulayarak, Instagram’da ki popülerliğinizi arttırabilirsiniz. Karşı tarafa numara verme, kişi kaydetme gibi işlemleri yapmanıza gerek kalmayacak. Profilinize gelen kişiler zaman kaybı yaşamadan WhatsApp sohbet linkine tıklayarak, direkt sizinle iletişim kurabilecek.

İlginizi Çekebilir: İnstagram Takipçi Satın Al

İnternet üzerinden iş yapan kişiler Instagram profillerine WhatsApp sohbet linki eklemeyi tercih ederler. E-ticaret sitesi üzerinden yorumlar, satıcıya sor ve müşteri hizmetleri gibi iletişim kaynaklarını kullanarak, müşteriye ulaşmak satıcıya zaman kaybettirir. Bu durumda müşteri ürünü satın almaktan vazgeçebilir. E-ticaret sitesine ait Instagram profili üzerinde yer alan WhatsApp sohbet butonuna basarak, satıcıyla iletişim kurabilirsiniz. En doğru iletişim kaynağı kullanıldığında müşteri ürün hakkında bilgi sahibi olurken, satıcı da yeni müşteri kazanmış olur.

Sohbet linki hazırlamak için öncelikle api.WhatsApp url’si oluşturmanız gerekiyor. Bu işlemi yapmak için programlar, uygulamalar ve farklı yöntemler deneyerek yapabilirsiniz. Programlama ya da kod bilgisine ihtiyaç duymadan, aşağıdaki linki kendinize göre düzenleyerek saniyeler içerisinde api.WhatsApp url’si oluşturabilirsiniz.

  1. Link: https://api.whatsapp.com/send?phone=0543*******
  2. Link: https://wa.me/0543*******

Yukarıda yer alan linklerden istediğinizi kullanabilirsiniz. Telefon numarası kısmına, başında sıfır ve diğer numaralarında bitişik olmak şartıyla telefon numaranızı yazın. Api.WhatsApp url’sini oluşturduktan sonra bu linki profilinize eklemeniz gerekiyor.

  • Kullanıcı adı ve şifrenizi yazarak Instagram uygulamasına giriş yapın.
  • Ekranın sağ alt köşesinden profil ikonuna basın.
  • Üst tarafta yer alan kısımdan profili düzenle butonuna basın.
  • Karşınıza açılacak sayfada internet sitesi seçeneğine basın.
  • Api.WhatsApp linkini internet sitesi bölümüne yapıştırın.
  • Ekranın sağ üst köşesinde tik işaretine basarak yaptığınız işlemleri kaydedin.

Hazır Mesaj İçeren Instagram WhatsApp Sohbet Linki Oluşturma

Instagram’da yer alan WhatsApp sohbet linklerine tıklayıp, bir mesaj yazdığınızda, ‘’sayın müşterimiz bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz. Nasıl yardımcı olabilirim.’’ gibi benzer mesajlarla karşılaşmışınızdır. Kullanıcılar sizinle iletişime geçtiklerinde, onları hazır bir mesajla karşılayabilirsiniz. Böylece kullanıcılara karşı ilgili biri olduğunuzu gösterebilirsiniz. Yukarıdaki api.WhatsApp url’si yerine aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

https://wa.me/905555555555/?text=textyazabilirsiniz

Uyarı: Cümleler arası boşluk vermek için %20 kodunu kullanın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir