YouTube'da 360 VR Video Nasıl Yüklenir?

YouTube’da 360 VR Video Nasıl Yüklenir?

VR videolar masaüstü ve mobil cihazlardan kolayca Youtube’a yüklenebilmektedir. 360° derecede kayıt aldığınız videoları Youtube’a yükleyerek arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. VR video tipini Youtube’a yüklemek için: Sıradan video yükleme adımlarını uygulayacağız.

YouTube'da 360 VR Video Nasıl Yüklenir?
YouTube’da 360 VR Video Nasıl Yüklenir?

Kanal > Video Yükle ve ardından 360° özelliğindeki dosyanızı seçerek yüklenme süresi dolduktan sonra 360 VR videolarınızı YouTube’da yayınlayabilirsiniz. 360 VR özelliğindeki klipler normal videoların yanı sıra daha ağır olur dolayısı ile boyutları yüksek görünebilmektedir. Youtube’a 360 VR video yüklemek için dosyanın yüklenme yani ‘Upload’ edilme süresini beklemelisiniz.

YouTube 360 VR Video Nedir? Nasıl Oluşturulur?

360° yani tüm alanı çekme özelliği bulunan VR kameralar ile YouTube’da 360 VR videolar oluşturabilirsiniz. VR, Sanal gerçeklik gözlükleri ile izlenebilen, bulunan ortam veya mekanın her pikselini görmenize imkan tanıyan Google’ın akıllı gözlükleridir. Artırılmış Gerçeklik, Sanal Gerçeklik ve Karma Gerçeklik olarak nitelendirilmiştir. VR videoları gözlük veya telefondan izleyebiliyorken, VR çekim aşamaları ise yalnızca 360 VR kameralarla mümkün olabiliyor.

YouTube’da 360 VR Video Oluşturmak İçin Ne Kadar Bütçe Gerekir?

YouTube’da her açıyı çekebilen 360 piksel kamera örnekleri ile sizlerde bütçenize uygun olan 360 pikseli çekebilen cihaz satın alabilir ve 360 VR videolar oluşturabilirsiniz. Türkiye için 360 VR video oluşturabileceğiniz en ucuz fiyatlı cihaz Xiaomi Smart Home 360 Derece Dönebilen PTZ Sürüm Kızılötesi Gece Görüşlü IP Kamera olacaktır.

Ürün linki: Xiaomi Smart Home 360°

Fiyatı Amazon.com’da 499 TL’ye satılan bu ürün 360 VR videolar oluşturabilmenizi sağlıyor. Fakat maksimum görüntü kalitesi 1080 piksel. En uygun fiyata 360 VR videolar üretmek için bu cihaz işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Dilerseniz kendi bütçenize uygun daha üst modellere de göz atabilirsiniz, biz sizin için en makul fiyatlı ürüne yer verdik.