Discord Kayıt Nasıl Yapılır?

Discord, kişiler arasında sesli sohbetin yanı sıra grup halinde sesli sohbet ve mesajlaşma uygulaması olarak tanımlanabilir. Son zamanların en popüler uygulamalarından birisi haline gelmeyi başaran Discord başarısını oldukça hızlı ve pratik bir uygulama olmasına bağlayabiliriz.

Daha hızlı, pratik ve gelişmiş bir sesli sohbet uygulaması için Discord hesap aç ve kullanmaya başla. Bunun için yapman gerekenler ise oldukça basit. Discord üyelik oluşturmak için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli.

 • Discord üye olmak için uygulayı indiriniz.
 • Açılan sayfa üzerinde yer alan “E-Posta”, “Kullanıcı Adı” ve “Şifre” alanlarını eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurunuz.
 • Daha sonrasında Discord üyelikleri kontrol edebilmek ve geçersiz, robot üyelikleri engellemek adına koymuş olduğu onay sistemini geçerek gerçek bir kullanıcının hesap oluşturduğunun onayını verin.
 • Tebrikler, yeni Discord hesabınız oluşturuldu.

Discord’da profil nasıl düzenlenir?

Dünyanın en popüler sesli iletişim programlarından biri olan Discord, gün geçtikçe popüler olmaya devam ediyor. Profil resminizi ekleme veya güncelleme işlemi, bir tarayıcıda ve uygulamada aynıdır. Ayrıca resmi kaldırabilirsiniz; Discord bir tane gerektirmez. Discord, bir avatar resmini değiştirmeye sınırlar koyar. Kullanıcılar, Discord’un hizmet şartlarını atlatmaya çalışmasını önlemek için 10 dakika içinde ikiden fazla girişimde bulunamaz.

 1. Uygulamayı PC veya Mac’te açın.
 2. Mevcut görüntünün yanında sol altta bulunan ayarlar çarkına tıklayın.
 3. Görüntünün gittiği yerin sağındaki üç noktalı menüyü seçin.
 4. Seçiniz Avatarı değiştir. Avatarınızı silmek için şunu seçin: Avatarı Sil.
 5. Bir resim seçin.
 6. Resmi uygun gördüğünüz şekilde yeniden boyutlandırabilir veya ortalayabilirsiniz.
 7. Resmi kaydedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.