İnstagram Konum Ekleme Hatası

İnstagram Konum Ekleme Hatası

İnstagram, her geçen gün yeni bir özelliğini kullanıcılara sunuyor. Tabi, bunu milyonlarca kullanıcısına sunmadan önce farklı ülkelerde ve farklı kullanıcılar ile teste tabi tutuyor. Bu testlere de beta testleri adı verilmektedir. Beta testleri sonucunda problemsiz görülen özellikler de tüm kullanıcılara sunuluyor. İnstagram özellikleri her ne kadar test edilse de bazı durumlarda kullanıcılara açıldıktan sonra birçok problem oluşabiliyor.

Bunlardan en yaygın olarak karşılaşılan sorun ise İnstagram konum ekleme hatasıdır.

İnstagram Konum Ekleme Hatası

İnstagram Konum Ekleme Hatası Nedir?

İnstagram’da hikâye paylaşırken birçok yazı, etiket, emoji ya da gif kullanabildiğimiz gibi aynı şekilde konum da atabiliyoruz. Instagram hikayelerinde en çok kullanılan özelliklerin başında ise konum ekleme geliyor. Instagram konum ekleme denince akla gelen ilk konu da hikayelere konum eklemedir. İnstagram hikayelerine şehir konumu eklediğiniz halde bu hikayeler konumda gözükmüyorsa bunun birkaç farklı sebebi olabilir.

Aynı hesap üzerinden sürekli aynı konuma hikayeler ve postlar ekleniyorsa, İnstagram bunu spam olarak görüp engelleyebilir. İnstagram’ın birbirini tekrarlayan etkinlikleri anlama konusunda çok ciddi bir algoritması olduğunu unutmamak gerekiyor.

İlginizi Çekebilir: Dinlediğin Müziği Instagram’da Paylaşma

İnstagram Konum Ekleme Hatası Çözümü

İnstagram hikayelerine konum ekleyebilmeniz ya da şehir ekleyebilmeniz için ilk olarak bu özelliğin sizin hesabınıza açık olması gerekiyor. Bunun için de İnstagram uygulamanızın güncel olması gerekmekte. Instagram genel olarak uygulamayı kendi kendine günceller, yani telefonunuzdaki uygulama her daim güncel olur. Fakat siz ayarlarda bazı şeyleri değiştirirseniz uygulamalar kendini güncelleyemez.

İnstagram konum eklerken telefonunuzun konum özelliğinin açık olduğundan emin olun. Çünkü eğer telefonunuz bulunduğu konumu anlayamazsa hiçbir şekilde konum ekleyemezsiniz. İnstagram’da hikâye paylaşırken internet bağlantınızın bulunduğundan, telefonunuzun konum özelliğinin açık olduğuna dikkat ediniz. Tüm her şey eksiksizse ve siz hikâye paylaşırken hala konum özelliği eklenmiyorsa o zaman yine kendi hesabınızla başka bir cihazdan giriş yapıp gönderi paylaşmayı deneyiniz.

İlginizi Çekebilir: Instagram Çok Kişili Canlı Yayın Özelliğine Hazır

İnstagram Konum Ekleme Neden Önemlidir?

Instagram gönderinize eklediğiniz bazı şeyler sizin daha fazla kişiye görünmenizi ya da daha fazla kişinin size ulaşmasına yarayabilir. Şöyle ki, herhangi bir İnstagram hikayenize hashtag yani etiket koyduğunuzda, o etikete tıklayanlar o etiket altında paylaşılan tüm hikayeleri bir arada görürler.