Instagram’da Hangi Saatler Yoğundur?

Instagram, fotoğraf ve video paylaşım seçeneği sunan bir sosyal medya platformudur. Kullanıcılar profillerini bireysel ya da işletme hesabı olarak kullanabilir. İşletme hesapları daha çok maddi kazanç elde etmek için kurulan, butik tarzı hesaplardır. Bireysel hesaplar ise kullanıcının kendi hayatından kesitler sunduğu hesaptır.

Eğer paylaştığınız gönderilerin etkileşim almasını istiyorsanız, yoğunluğa göre gönderi paylaşmanızda fayda var. Yapılan araştırmalara göre E-ticaret içerikli paylaşımları saat 16:00-21:00 arasında yaparak daha fazla sipariş alabilirsiniz.

Ancak ben bireysel hesabımın gönderilerine etkileşim almak istiyorum diyorsanız, akşam saat 17:00-22:00’da paylaşım yapabilirsiniz. Bu sayede en yoğun saatlerde en çok etkileşimi alırsınız.

Instagram’da Ne Zaman Fotoğraf Atılır?

Çoğu kişinin kullandığı Instagram sayesinde milyonlara ulaşmak mümkün. Eğer siz de paylaştığınız gönderinin etkileşim almasını istiyorsanız, birkaç şekilde bunu başarabilirsiniz. Öncelikle iyi bir düzenleme yapın.

Düzenleme yaptığınız gönderiyi Instagram’ın en yoğun olduğu saatlerde paylaşabilirsiniz. Genellikle 13:0014:00 saatlerinde herkes molada olduğu için gönderinizi görebilir. Aynı zamanda da akşam saatlerinde yapılan paylaşımlar da etkileşim almaktadır. 16:0021:00 saatlerinde yapılan paylaşımların oldukça fazla etkileşim aldığı gözlemlenmiştir.

İlginizi Çekebilir: İnstagram Takipçi Satın Al

Instagram’ın Yoğun Olmadığı Saatler

Insatgram’da içerik çeşitliliği sayesinde hesaplarınızı büyütmeniz mümkün. Profilinizi bireysel ya da işletme hesabı olarak kullanabilirsiniz. Eğer hesabınızı etkileşim alan, takipçi sayısı yüksek bir hesap haline getirmek istiyorsanız, paylaşım yapmamanız gereken bazı saatler vardır. Bunlar genellikle çoğu kişinin uyuduğu ya da işte meşgul olduğu 08:0012:00 aralığındaki saatlerdir.

Aynı zamanda da gece yarısı yapılan paylaşımlar çok az kişiye ulaşmaktadır. Bu yüzden Instagram’ın yoğun olmadığı saatlerde paylaşım yapmak etkileşim sayınızı düşürür. İyi bir içerikle, yoğun olunan saatlerde paylaşım yapmak ise hem takipçi hem de etkileşim sayılarınız arttırır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.