Telefon Numarasından Instagram Bulma

Telefon Numarasından Instagram Bulma

Telefon rehberinizde kayıtlı numaraların Instagram hesabını bulmak istiyorsanız, bunun için Ayarlar sayfasına girmeli ve Kişiler sekmesini açmalısınız. Instagram rehberde ekli olan telefon numaralarının kullandığı ve o numarayla açılan hesapları görmeniz için birer senkronize işlemi sağlar. Rehberde kayıtlı olan telefon numarasını öğrenmek için Çağrılar ve Rehber izinleri aktif olmalıdır. Rehberinizdeki kişileri Instagram ile senkronize ederek telefon numarasından instagram bulma işlemini başarıyla tamamlayabilirsiniz.

Telefon Numarası ile Instagram Hesabı Bulma Nasıl Yapılır?

  1. Telefon numarası ile instagram bulma işlemine başlamak için Instagram uygulamasına girin.
  2. Ayarlar sayfasını açarak en üstte yer alan ‘Arkadaşları Takip ve Davet Et‘ yazan kısma tıklayın.
  3. Açılan pencerede ‘Rehberindeki Kişileri Takip Et‘ seçeneğine basarak telefon numarasından istediğiniz kişinin instagram kullanıcı adını bulabilirsiniz.

Instagram Rehberdeki Kişileri Bulamıyorum!

Instagram rehberdeki kişileri görme işlemi için senkronize butonunu görünmüyor ve rehberdeki numaraların profillerine dolayısı ile erişemiyorsanız: muhtemelen gizli hesaba sahipsiniz ve rehberdeki numaraları Instagram’a aktaramıyorsunuz demektir.

Sorunu çözüme kavuşturmak için Instagram profilinizi herkese açık yapmayı deneyiniz. Profilinizi işletme hesabına taşıyarak veya direkt Ayarlar/Gizlilik sayfasından profilinizi herkese açık konuma getirerek rehberdeki telefon numaralarının Instagram hesaplarına ulaşabilirsiniz.

Eğer buton görünüyor ve rehberdeki numaralar hala aktarılmıyorsa, Instagram uygulamasının izinlerini açmalı ardından Rehber ve Çağrılar için tüm izinler aktif yani kabul edilmiş olduğunu kontrol etmelisiniz. Instagram telefon numarası ile kullanıcı adı bulma işlemi gerçekleşmiyorsa, izinleriniz kapalı veya hesabınız gizli görünümde demektir.