Tiktok'ta Ülke Nasıl Değiştirilir?

Tiktok Ortalama Ne Kadar İnternet Tüketir?

Tiktok son dönemlerin en popüler uygulamalarından bir tanesi! Üstelik herkes tarafından indirilmesi de bir başka detay. Günlük ortalama 15 milyon ziyaretçiye sahip olan Tiktok, internet konusunda biraz can yakabilen türden. Tiktok videoları kalite olarak en üst kalitede yüklenir ve kullanıcılara sunulur. Bu yüzden normal bir internet sörfünüzün neredeyse 10 katı kadar internet harcaması oldukça doğal bir durumdur.

Net bir rakam verilemese de Tiktok için veri izleme özelliği kullanılarak bazı araştırmalar yapılmıştır ve ortalama olarak 1 dakikalık bir Tiktok kullanımının 33 MB internet -veri- kullandığı anlaşılmıştır. Bu durumda Tiktok’u günde 1 saat kullandığınızda, 1 GB kadar internet tüketmiş olursunuz. Tiktok her ne kadar en üst kalite videolar yüklemeye uygun olsa da bir Youtube videosu kadar kaliteli videolar olmadığı ve sadece maksimum 60 saniyelik videolar konulabildiği için genele vurulduğunda çok olmamaktadır. Fakat eğer Tiktok’ta günlük ortalama 2-3 saat geçiriyorsanız, mutlaka Wi-Fi kullanarak izlemenizi tavsiye ederiz.

Tiktok’ta Web üzerinden video çekmek mümkün mü?

Tiktok birkaç farklı platform üzerinden kullanılabilen bir uygulamadır. En sık rastlanılan ve kullanılan ise telefonlardır. Telefonlara iOS ya da Android üzerinden App Store ya da Play Store kullanarak indirilebilecek olan Tiktok uygulaması, bilgisayarla çok vakit geçiren kişiler için Web sürümü olarak da kullanılabilmektedir. Bir sosyal medya uygulamasının web sürümü uygulamaya göre daha kolay ve daha az kapsamlıdır. Aynı durum Tiktok için de geçerlidir. Tiktok’ta web üzerinden video izleme, video beğenme gibi bütün eylemleri yapabilirsiniz. Fark olarak ise Tiktok web sürümü üzerinden kamera karşısında videonuzu kayıt alarak paylaşmanız gibi bir durum söz konusu olmamaktadır.