Twitter Hashtag Oluşturmak Zor Mu ?

Twitter, tüm dünya üzerinde kullanılan yeni gündemler oluşturur. Bu gündemler ise hashtag adı verilen konu etiketleriyle oluşturulmaktadır. Twitter’da bir hashtag oluşturmak oldukça kolaydır. İstediğiniz her konuda ve her kelimeyle bir hashtag oluşturabilirsiniz. Hashtaglerin uzun olmaması ve konuyu en iyi özetleyen kelimeler olması çok daha dikkat çekici olmasını sağlamaktadır. Bu da tıpkı konuyla ilgili anahtar kelimeleri oluşturmanız gibidir. Bunun herhangi bir sınırı yoktur. Her tweetinizde istediğiniz kadar hashtag oluşturup kullanabilirsiniz.

Twitter’da Hashtag Nasıl Oluşturulur?

Twitter’da bir tweet atarken, o tweetle ilgili bir hashtag oluşturabilirsiniz. Bunu yapmak oldukça basittir. Hashtag oluşturmak için yapmanız gereken şey ilk olarak Twitter hesabınıza giriş yapın. Ardından ekranda bulunan tweetle butonuna tıklayın. Tweetinizi oluşturduktan sonra ister tweetin ortasında ister başında ister sonunda hashtag oluşturabilirsiniz.

Bunun için # simgesine tıklayın ve boşluk bırakmadan yazmak istediklerinizi yazın. Tweetinizi gönderdiğinizde # bu işaretin yanında yazdığınız kelimeler mavi renkte gözükecek ve bir hashtag kabul edilecektir. Oluşturduğunuz bu hashtag için herkes tweet atabilir. Fakat oluşturduğunuz her hashtag gündem listesinde görünmeyecektir. Çünkü gündem listesinde olmak için belirli sayıda bir tweetin atılmış olması gerekir.

Twitter’da Hashtag Oluşturmanın Avantajları Nelerdir?

Twitter’da bir tweetin dikkat çekmesi için gereken şey hashtag’dir. Bu nedenle hashtag oluşturarak attığınız tweetler hem daha dikkat çekici olur hem de daha fazla kişiye tweetin iletilmesini sağlar. Bu da sizin Twitter’da daha fazla takipçinizin olmasında katkı sağlar. Attığınız tweetleri beğenen kişiler hem oluşturduğunuz hashtage destek verir hem de sizin profilinizi takibe alacaktır. Bu sayede Twitter’da tanınan bir hesap olabilirsiniz. Fakat tweetlerinizde 2’den fazla hashtag kullanmanız itici olacaktır. Hashtag dengesini iyi koruyun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.