Twitter Liste Nasıl Oluşturulur?

Özgünlüğü ve yepyeni tasarımlarıyla ilgiyi daima üstüne Çeken Twitter’dan az bilinen bir özelliği daha sizlere tanıtmak için buradayız. Bugün ki konumuz Twitter listeleri nedir ve Twitter liste oluşturma nasıl yapılır başlıklarıdır. Trend Topic’de yer alan konu dizinlerinin yanı sıra artık Twitter’da listeleri de trendlere sokabilir ve Facebook Grup sistemine benzer bir işleyişle Twitter Topluluk Listesi oluşturabilirsiniz.

Twitter Listeleri Nedir?

Twitter’ın grup imajı için kurulmuş bir özelliktir, tüm kullanıcıların özgürce Herkese açık ve gizli listeler oluşturabilmesi; Yeni güncellemeleri eksiksiz yapan katılımcılar için mümkündür. Arkadaşlarınızı ekleyebileceğiniz listeler, herkese açık gönderi yayınını da mümkün kılar. Listeye dahil olan tüm Twitter kullanıcıları paylaşım yapabilir ve Tıpkı Hashtaglar de gönderi yayını yapar gibi listelerde de düşünce ve ifadelerini paylaşabilirler.

Twitter Liste Nasıl Oluşturulur?

Twitter listesi oluşturmak hızlı ve kullanımı dizaynı basittir. Twitter üyeliğinize giriş yaparak saniyeler içerisinde yeni bir liste topluluğu oluşturmanız mümkündür. Sıraladığımız adımları uygulayarak sizlerde Twitter’ın bir parçası olabilir ve kendi paylaşımlarınızı yayınlayabileceğiniz ve çevrenizdeki insanları davet edebileceğiniz herkese açık listeler kurabilirsiniz.

  • Bilgisayar veya mobil cihazlar aracılığıyla Bu bağlantıya giderek liste oluşturma sayfasına erişin; twitter.com/i/lists/create
  • Karşınıza çıkacak ekran liste oluşturma adımları için yönergeler tanıyacaktır.
  • Görselde de göründüğü gibi Yeni açılan listelere galerinizden resim seçebilir,
  • Başlık yazabilir ve
  • Twitter liste oluşturma adımları sırasında listenize açıklama metni ekleyebilirsiniz.

‘Özel hale getir’ seçeneği listenizi gizli tutar ve diğer kullanıcıların erişemeyeceği liste ağı oluşturur. Bu nedenle seçimlerinize emin olduktan sonra ilerlemelerinizi kaydetmelisiniz. Aksi bir durumda telaşlanacak bir şey yoktur, kurulum ardından listelerinizi düzenleyebileceğiniz ayar entegresi mevcuttur.

  • Twitter liste kurma aşamasında ilk olarak listeniz için bir başlık belirleyin.
  • Ardından başlığınıza uygun tanım için açıklama metnini girin.
  • Son olarak galeri ve resim deponuzdan listenize uygun bir görsel eki seçin.

Okurlarımıza özel bir liste de biz oluşturduk ve yazı içerisinde anlatım dahilinde adımları uygulayarak hızlı ve herkese açık bir topluluk ağı kurmayı başardık. Sizlerde aynı adımları izleyerek basitçe liste ağınızı oluşturabilir ve aşamaların sonucunda dilediğiniz kullanıcıyı listenize dahil edebilirsiniz. Son adımda listenize eklemek istediğiniz kişi penceresi açılacaktır.

Bu pencerede eklemek istediğiniz Twitter kullanıcılarının; Rumuzunu girerek kolayca listenize dahil edebilirsiniz. Dilerseniz farklı profil ve kuruluşları da tek tıkla listelerinize ekleyebilmeniz mümkündür. Sadece kullanıcı adı veya harf girmeniz, listenize yeni insanları dahil etmek için yeterlidir. Ekle veya Kaldır seçenekleriyle kolayca listelerinizi doldurabilir veya istemediğiniz üyeleri liste dışı yapabilirsiniz.

Twitter’da ki yeni listeleri keşfetmek için buradaki bağlantıdan oluşturulmuş listelere göz gezdirebilir ve dilediğiniz topluluğa katılabilirsiniz.

Yazı içerisinde oluşturduğumuz listeye katılmak içinse : twitter.com/i/lists/1362419628291600390 bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.