Twitter’da Güvenlik Ayarları Değiştirilir mi?

Twitter sayesinde bir gönderinizin Dünya’nın diğer ucuna saniyeler içerisinde ulaşması mümkün. Görsel, yazı ve video paylaşımlarına Tweet adı verilir. Tweetleriniz hesabınız açık olduğu zaman herkes tarafından görüntülenebilir. Twitter’da hesabınızı gizli hesap yapabilirsiniz. Güvenlik ayarları kısmından kişiselleştirme ve veri ayarlarını düzenlemek mümkündür. Kullanım amacınıza göre güvenlik ayarları kısmından birçok mevcut ayarı değiştirebilirsiniz. Gizli hesap kullanıldığı zaman tweetleriniz sadece sizi takip eden kişiler tarafından görüntülenir.

Twitter’da Hassas İçerik Ayarları Değiştirilir mi?

Gündemdeki olaylardan Twitter sayesinde kısa sürede haberdar olmak mümkün. Duygu ve düşüncelerinizi, birkaç farklı içerik halinde herkes ile paylaşabilirsiniz. Paylaşılan gönderiler şiddet ya da tehdit unsuru içeren görüntüleri otomatik olarak hassas içerik kategorisine alır. Hassas içerikleri görüntüleyebilmeniz için ayarlar ve gizlilik kısmına gelin.

Burada bulunan ‘’Twitter Etkinliğin‘’ seçeneğine tıklayın. Karşınıza ‘’Gördüğün içerik’’ seçeneği çıkacaktır. Ardından ‘’Hassas içerik olabilecek medyayı görüntüle’’ seçeneğinden bu ayarı kolayca değiştirebilirsiniz. Bu sayede Twitter algoritmasının otomatik olarak görüntülemediği hassas içerikleri görebilir, etkileşimde bulunabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Twitter Fav Satın Al

Twitter’da Profil Ayarları Değiştirilir mi?

Twitter sayesinde duygu ve düşüncelerimizi her konuda her an paylaşmak mümkün. Birden fazla içerik türüyle ve hızlı bir sistemiyle Twitter, herkes tarafından oldukça sevildi. Paylaşılan gönderiler ‘’tweet’’ adı altında paylaşılır. Tweetler kullanıcının isteğine bağlı olarak herkes tarafından görüntüleneceği gibi sadece kullanıcıyı takip eden kişiler tarafından da görüntülenebilir.

Sadece takipçilerin görüntülediği profiller ‘’Gizli hesap’’ profilleridir. Eğer siz de tweetlerinizin görüntülenmesini kısıtlamak istiyorsanız, bunu ayarlar kısmından kısa sürede yapabilirsiniz. Twitter ayarlar ve gizlilik kısmına gelin. Karşınıza 2. Sırada Gizlilik ve Güvenlik seçeneği çıkacaktır. Daha sonrasında en üstte yer alan ‘’Tweetlerini Korumaya Al’’ seçeneğini aktifleştirin. Hesabınızı gizli hesaba çevirmek işte bu kadar kolay!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir