Youtube Yorum Açma Kapatma Nasıl Yapılır?

Youtube’da yemek tarifleri, müzikler, filmler, eğlence videoları bulunmaktadır. İnsanların buraya video yüklemesinin sebebi ise izlenme ve abone sayıları sayesinde para kazanmaktır. Tabii bu iş her ne kadar güzel miktarlarda para kazandırsa da bir o kadar stresi bulunan bir iştir. Çünkü herkesin ulaşacağı bir platformda video yayınladığınız için herkesin yorum yapma hakkı da doğabiliyor.

Bu nedenle sizin çok emek verdiğiniz bir videoya olumsuz yorumlar gelebiliyor. Bu yorumların sizi demoralize etmesini istemiyorsanız kanal ayarlarınızın bulunduğu sekmeye gidip videolarınızı yorumlara kapatabilir veya açabilirsiniz. Bunu yapmak için tek yapmanız gereken Youtube uygulamasında hesabınıza girip kanal ayarlarında yorum yapmayı sınırla veya yorum yapmayı kapat seçeneğini aktif hale getirmenizdir.

Yorumları açmak için de aynı adımları uygulamalısınız.

Youtube Yorum Açma Kapatma İşlemleri Nelerdir?

  • Youtube platformunda videolarınıza gelen yorumları kapatmak için ilk yapacağınız adım Youtube uygulamasını açmak olmalıdır.
  • Sonrasında ekranda sağ üst köşede bulunan kanal simgenize tıklayın.
  • Açılan sayfada yer alan “videolarınızı yönetin” kısmına tıklayınız.
  • Burada videolarınızla ilgili pek çok ayarı yapma imkanı sunan bir menüyle karşılaşacaksınız.
  • Bu menü içerisinde yer alan yorumlar butonuna dokunun.
  • Böylece seçtiğiniz videonun yorumlarını kısıtlayabilir veya kapatabilirsiniz.
  • Yorumlara kapattığınız bir videoyu yoruma açmak için de aynı işlemleri tekrarlayın.

İlginizi Çekebilir: YouTube Gerçek İzlenme Satın Al

Youtube Yorum Kapatmanın Dezavantajları Nelerdir?

Youtube videonuza gelen yorumları, kötü yorumlar nedeniyle kapatmanız sizi moral açısından motive etse de videonuzun etkileşimini oldukça düşürecektir. Bu da Youtube algoritmasında öne çıkmanızı engelleyen bir durum oluşturacak ve benzer videolar arasında geri planda kalacaksınız. Yorum kapatma yerine sınırlandırma kullanabilirsiniz. Rahatsız edici içerikli yorumları şikayet edemeyeceğinizi düşünerek Youtube kanalınızı yoruma kapatsanız da bu kanal izleniminiz için oldukça negatif bir durumdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.