Discord’a Nasıl Arkadaş Eklerim?

Discord’da kaydolduğunuzda bir kullanıcı adı belirlersiniz. Bu, Discord etiketinizin yalnızca bir parçasıdır. Discord, seçtiğiniz isme ek olarak bu formatta dört rakam ekler: Kullanıcı adı # 1234.

Numaralar da dahil olmak üzere arkadaşınızın tam Discord etiketine sahipseniz, bir arkadaşlık isteği gönderebilirsiniz:

Discord Uygulamasını açın. Genellikle Windows Masaüstünüzde veya Görev çubuğu menüsünde bulunmaktadır.

Discord hesabınıza giriş yapın. Doğru giriş bilgilerinizi kullanarak zaten giriş yapmadıysanız, Discord hesabınıza giriş yapın.

Ana ekranınıza dokunun. Discord pencere ekranında, ana ekranınıza dokunun. Temelde ekranın en sol tarafında bulunan Discord Logo simgesine benzemektedir.

Arkadaş Ekle sekmesinden seçin. Discord pencere ekranında, ana ekranınıza dokunun. Temelde ekranın en sol tarafında bulunan Discord logo simgesine benzemektedir.

Kullanıcı Adı ve Benzersiz etiket numarasını girin. Arkadaşlarınızın Kullanıcı Adı ve Benzersiz etiket numarasını girin. Büyük / küçük harfe duyarlı olduğundan, Yazımı, büyük harfleri ve sayıları kontrol ettiğinizden emin olun. Yazarken kullanıcı adı ve etiket arasında boşluk olmamalıdır.

Arkadaşlık isteği gönder düğmesini seçin. Bir arkadaşlık isteği gönderildi uyarısı alırsınız. Kullanıcının isteğinizi onaylamasını bekleyin.

Discord’da Diğer Hizmetlerden Arkadaşlarınızı Nasıl Bulursunuz?

Discord’un masaüstü sürümü, Discord hesabınızı Battle.net, Steam ve Reddit gibi diğer hizmetlere bağlamanıza olanak tanır.

Hesapları bağlamanız gerekmemektedir ancak bu, arkadaşlarınızı bulmanızı kolaylaştırmakta. Xbox One gibi bazı hesapları bağlamanız, arkadaşlarınızın diğer platformda ne oynadığınızı görmesini de sağlar.

Discord’daki hesapları bağlamak için Add Friend – Arkadaş Ekle ekranının altındaki Connect Accounts – Hesapları Bağla’yı seçin.

Bu size bağlanmak istediğiniz hesap türünü seçme seçeneği sunar. Ayrıca Discord profilinizde hangi bağlı hesapları görüntülemek istediğinizi de seçebilirsiniz.

Hesaplarınızı bağladığınızda, Discord otomatik olarak arkadaş listenizi diğer hizmetten çeker ve arkadaşlarınızdan herhangi birinin Discord’da olup olmadığını kontrol eder. Discord birini arkadaş olarak bulursa, arkadaşlık isteği gönderebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.