Birinin Instagram’da Sizi Engellediğini Nasıl Anlarsınız ?
Birinin Instagram’da Sizi Engellediğini Nasıl Anlarsınız ?

Birinin Instagram’da Sizi Engellediğini Nasıl Anlarsınız ?

Instagram üzerinden bir profili aradınız ve profile giriş yaptınız, ancak ulaştığınız profil üzerinde “Henüz Gönderi Yok” ibaresi mevcut ve ek olarak profilin takipçi ve biyografi gibi alanlarını göremiyorsanız o zaman o kullanıcı tarafından Instagram üzerinden engellendiğiniz anlamına geliyor.

Instagram bir kullanıcı tarafından engellendiğiniz zaman sizi bilgilendirmez. Sürekli olarak görüntülediğiniz bir profilin artık gönderilerinin anasayfa akışında görünmediğini fark ettiniz ve içinizede bir şüphe oluştuysa aşağıdaki adımları takip ederek ilgili profilin sizi engeleyip engellemediğini tespit edebilirsiniz.

  • Öncelikle Instagram uygulamasını açın.
  • Arama çubuğuna sizi engellediğini düşündüğünüz kişinin kullanıcı adını yazın.
  • Aradığınız kişiyi bulduğunuzda, Instagram profiline girin.

Eğer profili girdiğinizde kullanıcının resimlerini görüntülüyorsanız bir sıkıntı yok demektir. Ancak resimlerini göremiyor, takipçi sayısı ve biyografisini görüntüleyemiyorsanız kullanıcının size engellediği anlamına gelir.

Instagram Engel Atma

Arama sonuçlarında kullanıcıya erişemiyorsanız farklı bir durum söz konusu olabilir. Profilin kullanıcı adını hatırlıyorsanız bu şekilde www.instagram.com/(kullanıcıadı) adresi kopyalayıp tarayıcınız üzerinden kullanıcının hesabına erişmeye çalışın, kullanıcı adının doğru olduğundan eminseniz ve eğer bağlantıda bir problem oluşursa profil ya kalıcı olarak silinmiş ya da sizi engellemiş olabilir.

Böyle bir durumda basit bir işlemde gerçeği öğrenebilirsiniz. Mobil uygulamanız üzerinden farklı bir hesaba geçiş yaparak ya da tarayıcı üzerinden mevcut kullanıcıdan çıkış yaparak ilgili profile ulaşmaya çalışın. Eğer profili düzgün olarak görüntülüyorsanız sizi engelleyip engellemediğini net bir şekilde anlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Türk Gerçek Takipçi Satın Al

Instagram’da Biri Sizi Engellediğinde Ne Olur?

Instagram’da bir profili engellemek saniyeler içerisinde gerçekleşir. Bir kişi sizin artık gönderilerine, hikayelerine erişmesini blokelemek ve sizin onla mesaj yoluyla iletişime geçmenizi önlemek için basit bir şekilde engelleme özelliğinden faydalanabilir. Engellendiğinizde artık profilin gönderilerine ve diğer içeriklerine erişiminiz anlık olarak kesilir.

Instagram’da Biri Sizi Engellediğinde Ne Olur?

Instagram spamla mücadele için profillerin Instagram içi hareketlerinde limitler sunmaktadır. Mesela saatlik olarak 60’dan fazla takip etme ve bırakma limiti mevcuttur, abartılı olarak bu limitin üzerine çıkarsanız Instagram profilinizi cezalandırabilir. Bu cezalandırma genellikle günlük, haftalık ve aylık olabilir. Temel olarak günlük cezalandırma uygulanmaktadır, 24 saat boyunca yeni hesapları takip edememe ve takipten çıkamama gibi basit kısıtlamalara maruz kalabilirsiniz.

Çok sık gönderi paylaşımı, Instagram’ın benimsemediği bir durumdur. Bir süre gönderi paylaşımınız engellenebilir.

Instagram’da Neden Engel Yenir?

Çok sık gönderi paylaşımının yanı sıra yine çok sık farklı kullanıcılara mesaj gönderme durumunda Instagram bunu spam olarak algılayabilir ve mesaj gönderme özelliğiniz kısa süreliğine devre dışına atılabilir.

Müstehcen içerik paylaşımı ve kullanıcı şikayetleri gibi durumlarda Instagram hesabınızı kalıcı olarak silebilir. Yine sürekli farklı IP adresinden hesabınıza erişim sağlanırsa güvenlik önlemi olarak hesabınız blokelenebilir böyle bir durumda Instagram sizden sms ya da mail doğrulaması istebilir ve doğrulama sonrası şifre yenilemesi yaparak hesabınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Instagram Hesap Dondurma

Bir yorum

  1. Bende mesaj atıyorum bi türlü gitmiyor, demek engel yemişim, elinize sağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.