Instagram Hesap Dondurma İşlemleri

Instagram Hesap Dondurma İşlemleri

Instagram fotoğraf ve video paylaşabildiğimiz, anılarımız kaydedebildiğimiz ve insanlarla iletişim kurabildiğimiz bir platform. Birçok farklı imkânı bir arada sunması sebebiyle de insanlar tarafından severek kullanılıyor. Bazı dönemlerde ise insanlar artık profillerini kullanmak istemiyorlar.

Sosyal medyanın olumsuzluklarını yaşayan kişiler artık Instagram kullanmak istemese de tüm fotoğraflarının, beğenilerinin ve yorumlarının silinmesini istemiyor. Bu aşamada Instagram hesap dondurma işlemi devreye giriyor. Hesabınız insanlar tarafından ulaşılamaz bir hale gelirken bilgileriniz de korunmuş oluyor.

İlginizi Çekebilir: İnstagram Sarahah Nedir?

Tarayıcılar Üzerinden Yapılan Hesap Dondurma İşlemi

Instagram tarafından alınan bir karar ile birlikte hesap silme ve dondurma işlemleri uygulama üzerinden yapılamıyor. Bu işlemlerin yapılabilmesi için tarayıcı üzerinden giriş yapılması gerekli. Bu doğrultuda bilgisayarlar ya da tabletler rahatlıkla tercih edilebilir. Tabi ki telefonlarda yer alan tarayıcı uygulamaları da kullanılabilmekte.

Tarayıcı üzerinde Instagram’a giriş işlemi yapıldıktan sonra giriş bilgilerini kullanarak hesabınıza girmeniz gerekli. Bunun sonrasında sağ üst kısımda yer alan profil resminize tıklayıp açılan sekmelerden “Profil” seçeneğini seçebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Instagram Satılık Hesap ve Sayfa Satın Alma

Tarayıcılar Üzerinden Yapılan Hesap Dondurma İşlemi

Hesap Dondurma İşlemleri İçin Birkaç Dakika Yeterli

Profilinizi görüntüledikten sonra kullanıcı adınızın sağ kısmında yer alan “Profili Düzenle” seçeneğini seçmelisiniz. Bunun arından karşınıza gelen ekranda sizin profil bilgileriniz yer almaktadır. Bu sayfanın en altında ve sağ kısımda “Hesabımı geçici olarak kapat” yazısı bulunur. Mavi tonlarca yazan bu yazıya tıklayarak bir sonraki aşamaya geçebilirsiniz.

Yeni gelen ekranda hesabınızı dondurma amacınızı seçmeniz istenir. Bu kısmı içtenlikle doğru cevabı verebilirsiniz. Ancak sizin dondurma sebebiniz burada yoksa “Başka bir şey” seçeneğini seçmeniz gerekiyor. Instagram hesap dondurma işleminin sebebini doğru bir şekilde belirtmek son derece önemli. Çünkü Instagram bir sonraki adımlarını her zaman bu geri bildirimleri göz önünde bulundurarak gerçekleştiriyor.

İlginizi Çekebilir: İnstagram Konum Ekleme Hatası

İşlemleri sonlandırmak için hesabınızın şifresini tekrar girmeniz gerekiyor. Cihazlarda bilgileriniz kayıtlı olduğu için cihazı kullanmaya başlayan herhangi bir kişi sizin Instagram profilinize ulaşabilir. Siz istemeden Instagram hesap dondurma işleminin yapılmaması adına bu şifre bilgisi istenmektedir.

Şifrenizi doğru bir şekilde yazdıktan sonra en alt kısımda yer alan “Hesabı Geçici Olarak Kapat” seçeneğine basmanız gerekiyor. Son onayları verdiğiniz anda hesabınız siz tekrar açana dek kapanmış ya da diğer bir tabirle dondurulmuş olacaktır.