Instagram’da İşlem Engellendi

Instagram’da paylaşım yaparken bazı hatalar ile karşılaşabiliyoruz. Instagram’da işlem engellendi hatası sık karşılaşılan hatalar arasında bulunuyor. Bu hata ile çoğunlukla günde birden fazla kez paylaşım yapan kişiler karşılaşıyor. Instagram spam testi ile ilgili olan bu hata ile neden karşılaşıldığı ve sorunun nasıl çözüleceği ile ilgili bu yazımızı hazırladık. İşte detaylar…

Instagram’da İşlem Engellendi Hatası Neden Ortaya Çıkar?

Instagram’da işlem engellendi hatası genellikle paylaşımlarını otomatik programlarla zamanlayarak yapan kişilerde karşılaşılır.

 • Instagram’da yeni hesap açan kişiler arka arkaya çok fazla kişiye takip isteği gönderebiliyor. Bu durumlarda Instagram işlem engellendi şeklinde paylaşım yapmanıza izin vermeyebilir.
 • Özellikle istek gönderdiğiniz hesapların çoğunluğu isteğinizi kabul etmediyse hata ile karşılaşma riskiniz yükselecektir.
 • Gün içerisinde birden fazla paylaşım yapıyorsanız ve bu paylaşımlar arasında bir zaman aralığı yoksa Instagram’da hatalar ile karşılaşabiliyorsunuz.
 • Instagram’da işlem engellendi hatasının bir sebebi de alakasız hashtag kullanımlarıdır.
 • Kullandığımız hashtaglerin birbirleriyle bağlantılı olması gerekiyor.
 • Sahte takipçi ve beğeni uygulamaları Instagram tarafından spam olarak algılanmaktadır. Bu yüzden bu tür uygulamaları kullanmanız durumunda işlem engellendi hatası ile karşılaşma riskiniz yüksek olacaktır.

Instagram hesabına diğer mobil uygulamalar ile giriş yapmaya izin verenler işlem engellendi hatası ile daha sık karşılaşmaktadır.

Instagram’da İşlem Engellendi Hatası Nasıl Çözülür?

Instagram’da işlem engellendi hatasının çözümü için bazı unsurlara dikkat etmeniz gerekiyor.

 • Instagram’da sık sık işlem engellendi hatası ile karşılaşıyorsanız spam olarak algılanabilecek hareketlerde bulunuyor olabilirsiniz. Sahte takipçi, sahte beğeni gibi hizmet veren uygulamalardan uzak durmanızda fayda var. Uygulamaların hesaba erişememesi için şifrenizi değiştirebilirsiniz.
 • Instagram ayarlar kısmında sorun bildir seçeneği bulunmaktadır. Buradan karşılaştığınız hatayı Instagram yetkililerine bildirebilirsiniz.
 • Telefonunuzun uygulama ayarlarından Instagram için önbelleği temizleme işlemi yapmalısınız. Daha sonra Instagram uygulamasını telefonunuzdan tamamen kaldırın.
 • İnternet bağlantı şeklinizi değiştirin. Normale wifi ile bağlanıyorsanız mobil veri ile, mobil veri ile bağlanıyorsanız wifi ile deneyin.
 • Instagram’ı tekrar yükleyip şifrenizle giriş yapın.

İlginizi Çekebilir : Instagram Türk Takipçi Satışı

Giriş yaptıktan sonra hesabınızın spam olmadığını kanıtlamak için birkaç beğeni ve birkaç yorum yapmanız faydalı olacaktır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir