Instagram’da SFS Ne Demek?

Sosyal medya artık hayatımızın her alanında kullandığımız bir mecra haline geldi. En sık kullanılan sosyal medya platformları arasında Twitter, Facebook, Instagram gibi platformlar bulunuyor. Bu sosyal medya platformları ile birlikte hayatımıza giren bazı yenilikler de var.

Yenilikler arasında bazı kelime ve cümlelerin kısaltmaları bulunuyor. Bu kısaltmalar söylemek istediklerimizi daha kolay yoldan karşı taraf aktarmamızı sağlayarak sosyal medyayı daha pratik bir şekilde kullanabilmemize imkân veriyor. Son zamanlarda Instagram’da sıklıkla karşılaştığımız kısaltmalardan bir tanesi de SFS. İnstagram’da SFS ne demek? SFS neyin kısaltması? Gelin birlikte öğrenelim…

Instagram’da SFS Ne Demek?

SFS Ne Demek?

Son zamanlarda Instagram’da sıklıkla karşılaştığımız SFS aslında İngilizce bazı kelimelerin kısaltması olarak kullanılıyor.

Instagram’da SFS ne demek; SFS İngilizce Shoutout for shoutout kelimelerinin baş harflerinden meydana geliyor. İki kişinin birbirleriyle karşılıklı olarak profillerini paylaşması anlamında kullanılmaktadır.

Instagram’da SFS Yapmak Ne Anlama Gelir?

SFS Instagram ile birlikte hayatımıza giren kısaltmalar arasında yer alıyor. Instagram’ı çoğunlukla farklı kişiler ile tanışmak ve iletişim kurmak, başkaları ile paylaşımda bulunmak için kullanıyoruz. Bu esnada Instagram’da takipçi sayısını artırmak çoğu kişinin hayatında önemli bir konumda bulunuyor. Bu ihtiyaca karşılık vermek için İngilizce shoutout for shoutout kelimelerinin kısaltması kullanılıyor.

SFS kısaltmasını kullanan kişiler başkaları ile karşılıklı olarak profillerini paylaşma yoluyla takipçi sayısını artırmayı amaçlıyor. Çoğunlukla işletme hesapları tarafından tercih edilse de kişisel paylaşımlarda bulunan hesapların SFS kısaltmasını kullandığını görebiliyoruz. Bu şekilde sadece takipçi değil beğeni ve yorum sayılarında da artış sağlanıyor.

İlginizi Çekebilir : Instagram Türk Takipçi

Instagram’da SFS Nasıl Yapılır?

İnstagram’da SFS yapmak için öncelikle buna gönüllü başka bir hesap bulmanız gerekecektir.

  • İlgili profil hesabın hikâye kısmındantakipçiler ile paylaşılır.
  • Bunu yapmak için karşılıklı SFS anlaşması yapan hesapların takipçi kitleleri ve içerikleri benzer olmalıdır. Ayrıca takipçi sayınızın az olması durumunda teklifiniz reddedilebilir.
  • Kabul edildikten sonra SFS yapacağımız hesabı ait olan profilini ekran görüntüsünü alıp hikâyede paylaşmanız gerekiyor.

Hesaba ait bilgi vermeyi ve takipçilerinizin o hesabı neden takip etmesi gerektiği hakkında fikir paylaşmayı unutmayın. Paylaşımda bulunurken takipçilerinizin dikkatini çekecek hashtag kullanımlarına da yer verebilirsiniz.