Twitter Fleets Nedir?

Twitter, her ülkeden kullanıcıya sahip olan bir sosyal medya platformudur. Bu platformda yazılı ve görsel gönderiler yapabilirsiniz. Bazı gönderiler 24 saat kalırken bazı gönderiler ise süresiz bir şekilde kullanıcıların profilinde kalabilir. Geçici gönderi paylaşımları yani fleets, içerik kısıtlaması olmadan fotoğraf ve video paylaşabileceğiniz bir seçenektir.

Diğer uygulamalarda da olan bu özellik, Twitter’da da oldukça sevilmiştir. Fleets kısmında fotoğraf, yazı, video gibi farklı tür gönderiler paylaşabilirsiniz. Paylaşmak istediğiniz gönderilerin arka plan rengi, desenini de buradan ayarlayabilirsiniz. Fleets paylaşımları 24 saat sonra otomatik olarak silinir.

Twitter Fleets

Twitter Fleets Nasıl Paylaşılır?

2006 yılından itibaren hizmet veren Twitter, son yıllarda Fleets özelliğini de kullanıcılarla buluşturdu. Normal gönderiler süresiz kalıyorken, Fleets gönderileri 24 saat dolunca otomatik olarak silinir. Yazı, fotoğraf, video gibi farklı içerikleri bu özellik sayesinde geçici olarak paylaşmanız mümkündür.

Duygu ve düşüncenizi yazı, görsel, video şeklinde paylaşmak için ana sayfaya gelin. En üst kısımda kendi fotoğrafınızı göreceksiniz. Fotoğrafta bulunan (ekle) + simgesine tıklayın. Karşınıza çıkan metin, kamera rulosu/galeri, yakala, video seçeneklerinden birini seçin. İşte Fleets eklemek bu kadar kolay!

İlginizi Çekebilir: Twitter’da Nasıl Sınırsız RT Yapılır?

Başkasının Tweeti Nasıl Fleetlenir?

Twitter’da Fleets özelliği oldukça popülerdir. Gönderileri beğenme, yorum yapma, retweetleme ve fleetleme gibi birçok farklı seçenek vardır. Fleetleme son zamanlarda eklenen bir özelliktir. Bu özellik sayesinde beğendiğiniz bir gönderiyi profilinizde geçici olarak paylaşabilirsiniz.

Peki, başkasının tweetine fleetleme nasıl yapılır?

Beğendiğiniz gönderiye tıklayın. Ok işareti olan simgeye dokunun. Karşınıza bir Fleet içinde paylaş seçeneği çıkacaktır. Bu gönderiye metin, görsel ya da emoji yükleyebilir ve paylaşımınızı yapabilirsiniz. Ancak bu gönderi diğer gönderiler gibi süresiz bir şekilde paylaşılmaz. 24 saat içerisinde otomatik olarak silinir.