Twitter Mavi Tik Almanın Kolay Yolları

Twitter 2006 yılından beri en sevilen en çok kullanılan sosyal medya platformudur. Bu platformda kullanıcılar görüşlerini, fotoğraflarını, yaşadıkları anları tweet adı verilen paylaşımlarla aktarırlar. Bu paylaşımlar sonucunda ise takipçi kazanırlar. Takipçilerinizin hesabınıza olan güveni artsın ve fake hesapların önüne geçilsin diye de belirli bir takipçi sayısından sonra mavi tik alırdınız.

Alınan kararla Twitter 2021 itibariyle mavi tik rozetini herkese açık bir özellik haline getirdi. Artık mavi tikli bir hesabınızın olması için belirli bir takipçi kitlesine ihtiyacınız yok. Twitter’da onaylı bir hesabınız olsun istiyorsanız bunun en kısa yolu ise hesabınızla ilgili tüm bilgileri eksiksiz girmektir.

Twitter Mavi Tik Almanın Şartları

Mavi tik, geçmiş yıllarda sadece devlet adamları, sanatçılar ve halk tarafından tanınan kişilere verilirken artık tüm hesapların bu özellikten yararlanmasına karar verildi. Bu özellikten yararlanmak için ise tek yapmanız gereken başvuru oluşturmanız.

Başvurunuzda; Onaylanmış telefon numaranız, onaylanmış e- mailiniz, kişisel bilgilerinizin eksiksiz girilmesi, kapak fotoğrafı, profil fotoğrafı, doğum günü tarihinizin doğru olması ve hesabınızın herkese açık bir hesap olması gerekmektedir. Eğer başvuru formunuzda bu bilgilerden biri eksik olursa başvurunuza olumlu bir cevap alamazsınız ve 3 ay sonra tekrar denemek zorunda kalırsınız.

Twitter Hesap Doğrulama

Twitter’da Mavi Tik Almanın Avantajları Nelerdir?

Twitter gibi sosyal medya platformlarında maalesef ki fake hesap sorunu çok fazla olmaktadır. İşte bu fake hesapların oluşmaması, takipçilerinizin fake hesaba kaymaması için böyle bir önlem alınmaktadır.

Bu sayede tek orijinal hesabın sizin olduğu herkes tarafından kolaylıkla anlaşılmış oluyor. Bu da hakkınızdaki yanlış bilgilere ve yalan haberlere sebebiyet vermemiş oluyor. Ayrıca sosyal medya dolandırıcılığının da önüne geçilmiş oluyor.