Instagram Özel Korumalara Tâbi Veriler Nedir?

Instagram’da özel korumaya tâbi verirler vardır. Bunlar kişisel veriler olarak anılmaktadır. Instagram kullanıcılarına ait olan her türlü bilgilere, kişisel veriler denmektedir. Yani doğum tarihi, cinsiyet, hesap şifresi  ve kimlik bilgileri gibi bilgileri kapsar. Instagram bu bilgileri özel korumalarla saklı tutar. Ayrıca bu veriler devlet tarafından kanunlarla düzenlenmiş olup, korumaya tâbi alınmıştır.

Bu veriler özel verilerdir ve kullanıcı bilgisi dahili dışında veya izni olmadan hiçbir şekilde paylaşılamaz ve açığa çıkarılamazdır. Peki, Instagram özel korumaya tâbi veriler neleri kapsamaktadır. Detayları öğrenmek için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

  • Kullanıcıların iletişim bilgileri
  • Kullanıcıların telefon numarası bilgisi
  • Kullanıcıların kimlik bilgileri
  • Kullanıcıların fiziksel mekan bilgileri
  • Kullanıcıların e-posta bilgisi
  • Kullanıcıların özlük bilgileri
  • Kullanıcıların lokasyon bilgisi
  • Kullanıcıların görsel ve video kayıtları bilgisi
Instagram Özel Korumalara Tâbi Veriler Nedir?

Instagram Özel Korumaya Tâbi Bilgiler Neden Önemlidir?

Instagram’da özel korumaya tâbi verilerin korunması günümüzde oldukça önem arz etmektedir. Çünkü özellikle Instagram kullanıcılarının en çok endişe duyduğu konulardan bir tanesi kişisel verilerin korunmasıdır. Bu korumalar kullanıcılara sağlanıldığında güvenlik açıklarının da korunması sağlanır ve kullanıcılar Instagram’ı güvenli bir şekilde kullanma rahatlığıyla, uygulamada etkileşimlerini sürdürürler.

Bu noktada özel korumalara tâbi verilerin korunması önemli ihtiyaçlardan bir tanesi olarak karşınıza çıkmaktadır. Instagram uygulamasında kullanıcılarının güvenlikle alâkalı bir sorun yaşamaması için kişisel verilerin mutlaka korunması önemlidir.

İlginizi çekebilir: Instagram takip etmeyenleri bulma

Instagram’da Özel Korumaya Tâbi Verilerin Olması Kullanıcılara Ne Fayda Sağlar?

Instagram kullanıcıları, kendileri için önemli olan ve gizli kalmasını istedikleri verilerin özel bir korumaya tâbi olduğunu bilirlerse, uygulama içerisinde daha güvenli ve rahat bir kullanım sağlayacaklardır. Ayrıca  kullanıcıların uygulamaya olan güveni de artmış olur ve böylelikle daha aktif olarak bu platformda varlık göstermeye başlarlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir