Fake Hesap Nasıl Olmalı?

Instagram Hikâyelerine Çeviri Özelliği Geldi

Instagram uygulaması yaptığı güncellemeler ile kullanıcılarına daha kolay bir kullanım sağlamayı ve kullanıcı performansını iyileştirmeyi amaçlar. Bu noktada yapılan yeni güncellemelerle birlikte, hikâyeler için çeviri özelliğini kullanıcılarına sunmuştur.

Instagram uygulamasının kullanıcılarına sunduğu hikayeleri çevirme özelliği, kullanıcılar için oldukça kullanışlı olmakla beraber, izledikleri herhangi bir hikâyeyi kolay bir şekilde kendi dillerine çevirme işlemini yapabilmektedirler. Instagram uygulaması son yıllarda insanlar tarafından dikkat çeken ve sıkça kullanılan bir uygulama olması ile birlikte, bu özelliğinde geliştirilmesinden sonra dikkatleri tekrardan üzerine çekmeyi başarmıştır.

Instagram Hikâyelerine Çeviri Özelliği Geldi

Instagram Hikâyeleri Çevirme Özelliği Hangi Ülkeler İçin Geçerlidir?

Instagram uygulaması üzerinde yaklaşık olarak 90 üzerinde bir dil desteği bulunmaktadır. Bu dil desteği, uygulama üzerinde otomatik bir şekilde kullanıcılar tarafından kullanılmaktadır. Instagram kullanıcıları hikâye bölümünde gezinirken, otomatik olarak sistem sizin dilinize göre yabancı olan dilleri algılayarak, ekranın üst kısmında kullanıcı adı altında bulunan bölümde çevirisine bak seçeneğini oluşturur.

Eğer ilgili gönderi için çeviriyi görmek istiyorsanız, çevirisine bak seçeneğine tıklayarak yazıların hem orijinal hem de çevrilmiş şeklini görebilmeniz mümkün olur. Instagram uygulaması bu özellik ile birlikte ingilizce çeviri ya da birçok dildeki çevirileri kullanıcılarına sunar. Birçok ülkede kullanımda olan bu özellik, çoğu Instagram kullanıcısının ihtiyacını büyük ölçüde karşılamış ve uygulamanın kullanımını ciddi bir şekilde arttırmıştır.

İlginizi Çekebilir: Instagram Hoş Geldin Hatası Nedir?

Instagram Hikâyeler İçin  Çevirme Özelliği Türkiye’de Mevcut Müdür?

Instagram uygulaması üzerinde 90 üzerinde bir dil desteği olduğundan yukarıda bahsetmiştik. Bu dil seçeneklerin arasında Türkçe dili de bulunmaktadır. Bu özelliği kullanarak Instagram kullanıcıları diğer ülkelere ait kültürleri anlayabilir ve o kültürden insanlarla kolay bir şekilde etkileşim içerisinde olabilir. Türkiye’de mevcut olan bu özellik sadece yazılar için mevcut olup, henüz sesleri çevirme özelliği geliştirilmemiştir.