Instagram’da Güncel Takip Etme ve Takip Bırakma Sınırları Nelerdir ?
Instagram’da Güncel Takip Etme ve Takip Bırakma Sınırları Nelerdir ?

Instagram’da Güncel Takip Etme ve Takip Bırakma Sınırları Nelerdir ?

Bir otomasyon kullanıyor ya da elle farklı Instagram profillerini takip ediyor ve belirli bir süre sonra takipten çıkıyorsunuz, ancak limitlere takılarak sürekli olarak Instagram profilinizin geçici süre ceza almasına mı neden oluyorsunuz ?

Instagram spam formlarıyla mücadele için tüm işlemlerde gerçek bir kullanıcı olduğunuzu anlamlandırmak için limitlendirme yapmaktadır. Özellikle yeni hesaplar limitlere ulaşmasa bile yaptığı kontrolsüz işlemler sonucunda hızlı bir şekilde Instagram tarafından engellenebilir.

Peki güncel olarak Instagram’ın takip etme, takipten çıkma, mesaj gönderme ve farklı gönderileri beğenme gibi standart Instagram içi hareketlerde limitlendirme nasıl ?

Belirttiğimiz gibi yeni hesaplarla mevcut limitlere ulaşmasa bile hızlı bir şekilde engellemeye maruz kalabiliyor hatta hesapları kalıcı olarak bile silinebiliyor.

Peki yeni hesaplardan ziyade farklı hangi etkenler Instagram’ın limitlerinde onlara esneklik tanıyor.

Instagram’da Güncel Takip Etme ve Takip Bırakma Sınırları Nelerdir ?

Instagram hesabının yaşı oldukça önemlidir. Ama 3 ay önce açılan bir hesabın Instagram tarafından eski olarak kabul edildiğinide bildirelim. Tabi hesabın açılış süresi doğrudan hesabın eski olduğu anlamına gelmiyor, sadece açılıp bırakılmış ve 3 ay sonra birden abartılı işlemlerde hızlı şekilde engel yemesi normal bir durumdur. Ancak 3 ay önce açılmış bir hesap ve o hesap üzerinde 3 ay süreli aktif bir kullanım mevcutsa işlemlerde Instagram tarafından o hesaba daha esnek limitler belirlenir.

Takipçi sayısı yüksek olan hesaplara Instagram üzerindeki işlemlerde yine esneklik sağlanır. Daha fazla takipçisi olan hesaplara Instagram üzerinde daha fazla aktivite yapmalarına izin verilir.

Aktif kullanım yine önemlidir. Düzenli şekilde Instagram profilinizi kullanmanız, gönderilerle düzenli olarak etkileşim kurmanız önemlidir. Özellikle beğeni, yorum ve paylaşım gibi standart katılımlar hesabınıza benzer aktivitelerde ayrıcalık tanır. Tabi ne kadar işlem yaparsanız yapın Instagram size sonsuz bir hak sunmuyor.

Açık ve net şekilde söylemek gerekirse Instagram üzerinde ne kadar kullanım süreniz var ve etkileşim oranınız yüksekse limitlere takılmanız bir kadar zordur.

Instagram Takip Etme ve Takip Bırakma Sınırı

Takip etme ve takibi bırakma özellikleri Instagram tarafından tek bir aktivite olarak kabul edilir, yani eş nitelikte işlem yapmaya özen göstermeniz gerekiyor. Standart bir hesap için günlük takip etme ve takibi bırakma limiti 150’dir. Ancak aktif kullanımı olan eski hesaplar için takip etme limiti 500 civarına kadar çıkabilmektedir. Bu rakamlara anlık olarak ulaşmanız çok zordur, saatlik ve aralıklı işlem yapmanız önemlidir. Aynı anda 20-25 işlem sayısını geçmemeye özen göstermeniz gerekiyor. Çok hızlı işlemlerde son işlemleriniz geri alınır ve tekrarlanması durumunda ise hesabınız geçici olarak bu işlemlere kapatılır.

Takip edilme limitinde ise Instagram tarafından herhangi bir kısıtlama olmadığını bildirelim.

İlginizi Çekebilir: İnstagram Gerçek Takipçi Satın Al

Instagram Beğeni Limiti

Instagram tarafından uygun görülen gönderi beğeni limiti 300/350 arasındadır. Otomasyon işlemlerinde ise bu rakamlara ulaşmanız önerilmez, elle işlemlerde ise bu rakama ulaşmak oldukça güçtür. Yani elle işlem yapıyorsanız rahat davranabilirsiniz.

Şöyle bir durumdanda bahsedelim eğer beğendiğiniz gönderiler takip etmediğiniz profillere aitse engellenme şansınız çok yüksektir, belirttiğimiz limitler mevcut takipçilerinizin gönderileri içindir.

Yorum ve Mesaj Limiti

En çok kısıtlanan ve düşük seviyede tutulan özellikler gönderi yorumu ve kullanıcı mesajıdır. Instagram tarafından her iki işlem içinde 25-30 arasında limit belirlenmiş. Özellikle aynı kalıplarda ki yorum ve mesajlarda Instagram bu limitlere bile ulaşmanıza izin vermez, böyle bir durumda 4-5 yorum ya da mesaj sonrası Instagram hızlı şekilde durumu tespit edebilir ve engellemeye maruz kalabilirsiniz.

Unutmayın, hesabınızın kullanım süresi ne kadar uzunsa ve Instagram için aktiviteniz ne kadar yüksekse mevcut limitlerin üzerinde işlem yapmanızda o kadar kolaydır.

Bir yorum

  1. Faydalı bir yazı olmuş hocam. Instagram sınırlamaları hakkında bilgilendirdiğiniz için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.