Instagram‘da Grup Kurma Özelliği Nedir?

Instagram uygulamasında grup kurma özelliği, bütün kullanıcıların severek kullandığı özelliklerden bir tanesidir.  Bu özellik Instagram’da oluşturduğunuz grupta, birden fazla kişi ile mesajlaşma imkanını sizlere sunar. Yani toplu halde kullanıcılar ile uygulamada konuşabilme fırsatına sahip olabilirsiniz. Özellikle Instagram’da grup kurma özelliği, kullanıcıların en çok tercih ettiği özelliklerden bir tanesi olarak karşınıza çıkmaktadır.

Instagram’da kullanıcılar tarafından oldukça beğenilen bu özellik, uygulamada arkadaşlarınızla mesajlaşabilme konusunda sizlere kolaylık sağlayacaktır.

Instagram‘da Grup Kurma Özelliği Nedir?

Instagram’da Grup Nasıl Kurulur?

Instagram’da grup kurmak istiyor ve nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, detayları öğrenmek için yazımızı okumaya devam etmelisiniz.

  • Öncelikle Instagram hesabınıza giriş yapmanız gerekir. Uygulamaya giriş yaptıktan sonra, ana sayfanın sağ üst kısmında mesaj simgesini görebilirsiniz.
  • Mesaj simgesine tıkladığınızda, karşınıza çıkan ekranda grup kurma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
  • Grup kurma işlemini yaptığınız sırada, gruba eklemek istediğiniz kişileri tek tek seçmelisiniz.
  • Gruba eklediğiniz kişilerin hepsini belirledikten sonra işlemi tamamlamadan önce, gruba isim ver seçeneği ile oluşturduğunuz gruba isim verebilirsiniz.
  • Yapılan işlemi onayladığınız da Instagram’da grup oluşturmuş olursunuz.
  • Oluşturduğunuz grup dm bölümünde görülecektir.
  • Oluşturduğunuz grup içerisinde, istediğiniz kadar mesaj gönderebilirsiniz. Gönderdiğiniz mesajlar, gruba eklediğiniz bütün kişiler tarafından görüntülenecektir.
  • Grup içerisindeki bütün kişilere mesaj attığınızda bildirim gidecektir. Oluşturduğunuz grupta ister bir fotoğraf isterseniz de video veya beğendiğiniz bir postu paylaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Instagram Yedek Kod Sistemi Nedir?

Instagram’da Gruptan Nasıl Çıkılır?

Instagram’da bazı durumlarda istemediğiniz gruplara dahil olabilirsiniz. Böyle durumlarda hesabınıza bildirim gelmesinden rahatsız olabilir ve gruptan çıkmak isteyebilirsiniz. Instagram’da gruptan çıkma işlemi oldukça kolaydır. Öncelikle yapmanız gereken çıkmak istediğiniz gruba tıklayarak, sohbetten ayrıl seçeneğine tıklamanızdır. Ardından işleminiz gerçekleşecektir. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra grup içerisinde olan konuşmaları göremez ve bildirim alamazsınız. Bununla birlikte Instagram’da ayrıldığınız gruplara tekrar davet edilebilirsiniz.