TikTok Web’in Farkı Nedir?

TikTok Web, sosyal medya platformunun uygulama hali değil site halidir. Buraya dilerseniz bilgisayarınız üzerinden girebilirsiniz. Dilerseniz de cep telefonunuzun web tarayıcısını kullanıp, arama çubuğuna “TikTok Web” yazmanız yeterli olacaktır. Web sitesine giriş yaptığınızda daha kolay bir kullanım sunmak için ekranın alt kısmında “uygulamayı indir” kısmını göreceksiniz.

Onun dışında ekranın sağ üst kısmında ise giriş yapmanız için bir yer bulunacaktır. Bu butona tıkladığınızda giriş yapıp kendi profilinizi inceleyebilir veya kendi anasayfa akışınızı kontrol edebilirsiniz.

Giriş yapmazsanız eğer TikTok’un sizler için seçtiği videolardan oluşan bir video akışı ekranda yer alacaktır. TikTok web ile TikTok uygulaması arasında belki de en büyük fark video çekebilmenin kolaylığıdır.

Özellikle tiktok bilgisayar ile giriş yaptıysanız buradan video çekmek oldukça zor olacaktır. Ama bunun yerine uygulamaya giriş yaparak uygulama üzerinden çektiğiniz videoların editlerini bilgisayardan yani web site üzerinden daha kolay yapabilirsiniz.

TikTok Web’in Farkı Nedir?

TikTok Web’te Keşfet Var Mıdır?

TikTok Web sitesi de uygulamaya yakın bir formattadır. Hatta uygulamadan farklı olarak burada giriş yapmadan hesapları aratıp bulup onların videosunu izleyebilirsiniz. Keşfet sayfası ise web sitesine girer girmez karşılaştığınız ekrandır. Bu ekranda eğer giriş yapmadıysanız o haftaki, o günkü popüler olan videoları izlemeye başlayabilirsiniz. Elbette  “Keşfet” kısmı altında yer alan konu etiketlerine tıklayarak o konu hakkındaki videoları da izleyebilirsiniz.

TikTok Web’te Beğeni ve Yorum Yapılır Mı?

TikTok platformunu video çekmek için değil de videoları izlemek için kullanıyorsanız sizin için web ile uygulama arasında büyük bir fark olmayacaktır. Çünkü web sitesini kullanarak izleyeceğiniz videoları da beğenebilir ve yorum yapabilirsiniz. Takip etmek istediğiniz hesapları takip edebilirsiniz. Diğer hesapların beğeni geçmişini görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.